Šopavasar Latvijas piekrastē izskalots rekordliels roņu mazuļu skaits

0 komentāri

Latvijas piekrastē novērots rekordliels roņu mazuļu skaits, ko zoologi skaidro ar silto ziemu, un arī to, ka pelēko roņu pēdējos gados gluži vienkārši kļuvis vairāk.

Viena daļa Latvijas piekrastē atrasto mazuļu nonāk Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pirmais ronēns tur nonāca marta vidū, bet pēdējais – iepriekšējā nedēļas nogalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā šajā pavasarī no piekrastes uz Rīgas Zooloģisko dārzu atvesti 11 ronēni – desmit pelēkie un viens pogainais roņu mazulis.

Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis:

Šis gads ir arī viens no ražīgākajiem gadiem, jo divtūkstošo gadu sākumā arī bija gadi, kad mums tik atvesti pat pa 13, 15, pa 16 ronēniem. Protams, ne visi ronēni izdzīvoja, tur arī viena liela daļa aizgāja bojā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas