Šogad valsti pametuši 22 tūkstoši iedzīvotāju

0 komentāri

No Latvijas šā gada laikā emigrējuši aptuveni 22 tūkstoši iedzīvotāju, savukārt valstī iebraukuši ir aptuveni 9–10 tūkstoši cilvēku, stāstīja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns.

”Kopumā šogad saglabājas līdzīga tendence kā pagājušajā gadā, taču var teikt, ka imigrācija ir nedaudz palielinājusies,” sacīja K. Misāns, skaidrojot to ar ekonomisko krīzi pasaules un Eiropas tirgos.

Kopumā Latvijas iedzīvotāju skaits šogad ir nokrities zem divu miljonu atzīmes. Šā gada 1. novembrī valsts iedzīvotāju skaits bija 1,99 milj.

Pozitīvā tendence ir tāda, ka Latvijā pamazām pieaug dzimstība. Šā gada pirmajos desmit mēnešos Latvijā piedzimis par 800 mazuļiem vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Kopumā šogad Latvijā piedzimuši 18 tūkstoši bērnu. Tāpat valstī nedaudz samazinājusies dzimstība. Proti, šā gada 10 mēnešos miruši ir 24 tūkstoši cilvēku, kas ir par 400 cilvēkiem mazāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Dabiskais pieaugums arī šogad ir saglabājies negatīvs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas