Šogad, šķērsojot dzelzceļa sliedes, bojā gājuši 14 cilvēki

0 komentāri

Šogad šķērsojot sliedes, notikuši 22 dzelzceļa negadījumi, un tajos bojā gājuši 14, bet traumēti astoņi cilvēki, informē uzņēmuma Latvijas dzelzceļš pārstāvji.

Ne pērn, ne arī šogad uz sliedēm nav cietis neviens bērns vai jaunietis. Tomēr, lai izglītotu un pievērstu uzmanību dzelzceļa drošības jautājumiem, dzelzceļš šonedēļ sāk sociālo kampaņu Paliec vesels. Viens vesels.

Akcijas laikā tīmekļa vietnē dzirdiredzidzivo.lv ar īpaši izveidota virtuālā simulatora palīdzību varēs pārliecināties par to, cik grūti ir apturēt sešu tūkstošu tonnu smagu kravas vilcienu.

Latvijas dzelzceļa nupat veiktā aptauja liecina, ka tikai 34% respondentu, kuri ikdienā klausās mūziku austiņās, tuvojoties dzelzceļa sliedēm, tās noņem, 15% pagriež mūziku klusāk. Savukārt absolūtais vairākums – 71% – tikai apstājas, lai pārliecinātos, vai netuvojas vilciens, taču turpina ierasto ceļu ar skaļu mūziku fonā. Dzelzceļnieki norāda, ka šis ir satraucošs fakts, jo nepietiek tikai ar paskatīšanos pa labi un pa kreisi, pirms šķērso sliedes. Dažkārt veidojas situācijas, kad aiz tikko garām pabraukuša vilciena pretējā virzienā iet vēl viens, un, ja cilvēks klausās mūziku austiņās, viņš to var nesadzirdēt un var notikt liela nelaime.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas