Šogad rekordliels pacientu skaits ar zāģētām brūcēm

0 komentāri

Mediķi ceļ trauksmi, jo Latvijā būtiski pieaudzis to cilvēku skaits, kuri slimnīcā nogādāti ar zāģētām brūcēm.

Kopš janvāra Rīgas Austrumu slimnīcas mikroķirurgi veikuši vairāk nekā 60 operāciju pacientiem, kuri guvuši nopietnas traumas mežistrādes un kokapstrādes darbos. Turklāt trešā daļa no šiem pacientiem mediķu redzeslokā nonākuši pēdējo divu nedēļu laikā, un tas esot divreiz vairāk nekā parasti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ārsti novērojuši, ka bieži vien nelaimes cēlonis ir speciālā apģērba un aizsargaprīkojuma neesamība. Turklāt daļa cietušo strādājuši alkohola reibumā.

Haralds Adovičs, RAKUS Mikroķirurģijas centra pārstāvis:

Pat šajā nedēļas nogalē, piemēram, sestdien, mūsu ārsti operēja četrus pacientus, kas bija tiešām savainojušies, tieši veicot mežistrādes darbus. Zāģu izraisītās traumas, protams, bieži vien ir smagas. Pacientiem ne vienmēr izdodas arī glābt kādu no šīm satraumētajām ķermeņa daļām – ir gan amputēti pirksti, gan arī smagas vispārējas rokas traumas. Bieži vien šo bojājumu dēļ mums neizdodas pilnībā glābt rokas.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas