Šogad piedzimis mazāk bērniņu nekā pērn

1 komentārs

Lai gan jau vairākus gadus Latvijā bija vērojams dzimstības pieaugums, šonedēļ publiskotie jaunākie dati nedaudz aizēno pozitīvo tendenci.

Līdz šim trīs gadus pēc kārtas jaundzimušo skaits pieauga par vismaz dažiem procentiem gadā, pērn sasniedzot gandrīz 22 tūkstošus mazuļu. Savukārt šogad pirmajā pusgadā reģistrēti 10,5 tūkstoši jaundzimušo, kas ir par 1,4% mazāk nekā attiecīgajā laikā pērn. Kritums bijis tieši gada otrajā ceturksnī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Labklājības ministrija aicina nevērtēt situāciju pēc viena ceturkšņa datiem. Savukārt demogrāfs Ilmārs Mežs tajos saskata brīdinājuma signālu. Viņš pieļauj, ka vainojamas statistiskas svārstības, taču vienklaikus bažījas, ka neziņa par valsts atbalstu varētu negatīvi ietekmēt līdz šim pozitīvo dzimstības pieaugumu.

1 komentārs

TOP komentāri

 • ke
  0

  ke

  Ka lai tada valstii dzemde bernus!
  Pabalsti 11 eiro ,un vel tiek atbalstita pedofilija. "Drosibas sajuta liela"!

  26.07.2015 00:17

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas