Šogad audzis pirmklasnieku skaits

0 komentāri

Šajā mācību gadā skolas gaitas uzsāks 23 tūkstoši pirmklasnieku, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējā gadā, pauda izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Pašlaik demogrāfiskā lejupslīde ir beigusies, taču mazāks skolēnu skaits proģimnāzijas un vidusskolas klasēs, norādīja ministre.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka pērn, salīdzinot ar 2012. gadu, Latvija bija vienīgā Baltijas valsts, kurā pieauga dzimušo skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktais aprēķins. Latvijā dzimušo skaits 2013. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieauga par 699 jaundzimušajiem, savukārt Lietuvā un Igaunijā tas samazinājās attiecīgi par 574 un 525 bērniem, turklāt Igaunijā dzimušo skaits samazinās jau trešo gadu pēc kārtas.

Pērn Latvijā piedzima 20 596 bērni iepretim 19 897 bērnu 2012. gadā. Lietuvā šie rādītāji ir attiecīgi 29 885 un 30 459, bet Igaunijā 2013. gadā piedzima 13 531 bērns pret 14 056 vēl gadu iepriekš.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas