Šogad gripas epidēmija Latvijā būšot īpaši smaga; aicina vakcinēties

1 komentārs

Tuvojoties ziemai un aktivizējoties vīrusiem, sāk parādīties arī ikgadējā problēma – gripa. Daudziem neizjusts, citiem izslimots, gripas vīruss ir ārkārtīgi bīstams ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Eksperti noskaidrojuši, ka šā gada gripas epidēmija Latvijā būšot īpaši smaga, jo tiek prognozēta ievērojami bargāka ziema nekā iepriekšējā gadā, ārsti cilvēkus aicina nebūt vienaldzīgiem pret savu veselību un pret bīstamo vīrusu vakcinēties.

Cilvēki bieži gripu neuztver kā problēmu, ar kuru varētu saskarties paši, tomēr nedrīkst aizmirst, ka šis vīruss izplatās ne tikai pa gaisu kā gaisa pilienu infekcija, bet arī kontaktu ceļā ar rokām, no kurām vīruss tālāk nonāk mutē, degunā vai acīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī slimība nav vienkārša saaukstēšanās vai infekcija – smagāku komplikāciju gadījumā gripas dēļ diemžēl cilvēki pat ir gājuši bojā. Gripa ir viena no izplatītākajām infekcijas slimībām pasaulē.

Salīdzinājumā ar citām tā atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu, kuru dēļ gripas epidēmijas laikā pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās pēc medicīniskās palīdzības.

Visbīstamākā šī slimība ir tieši maziem bērniem, kuriem imūnsistēma nav pietiekami nobriedusi, lai cīnītos ar vīrusu, kā arī gados vecākiem cilvēkiem, kuru imūnsistēma ir novājināta, kā arī viņiem nereti mēdz būt dažādas hroniskas saslimšanas, tādēļ šīm vecuma grupām pote pret gripas vīrusu ir nepieciešama obligāti.

Lielākais gripas uzliesmojums ir uzreiz pēc jaunā gada, janvāra otrajā pusē un februārī, tādēļ ir svarīgi vakcīnu veikt laikus un būt drošiem, ka nenāksies sastapties un izjust šo tik ļoti bīstamo infekciju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • aido
    0

    aido

    Vai tad ir paredzams kāds vīruss nāks? Un kā var zināt, ka tieši pret to jāvakcinējas?

    01.12.2014 17:41

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas