Šogad dzemdībās mirušo trīs sieviešu nāve – nelaimīgu apstākļu sakritība

1 komentārs

Lai gan šogad dzemdībās un grūtniecības laikā mirušas jau trīs mātes, tā, visticamāk, ir apstākļu sakritība un kā iemeslu nevarētu minēt veselības aprūpes sistēmas vainu, tā uzskata Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe un Veselības ministrijas galvenā speciāliste dzemdniecībās un ginekoloģijā Dace Rezeberga.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, aizvadītajā gadā 42 dienu laikā pēc dzemdībām mirušas trīs sievietes, 2013.gadā – četras, bet grūtniecības laikā mirusi viena sieviete, 2012.gadā – divas, bet grūtniecības laikā mirušas divas sievietes, 2011.gadā 42 dienu laikā pēc dzemdībām mirusi viena sieviete, bet 2010.gadā 42 dienu laikā pēc dzemdībām mirušas divas sievietes, bet grūtniecības laikā – trīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rezeberga stāstīja, ka šogad grūtniecības periodā mājās mirusi viena sieviete, bet pēc dzemdībām 42 dienu laikā vēl viena.

Savukārt dzemdību laikā mirusī sieviete jau slimnīcā ieradusies novārgusi, iespējams, arī tādēļ dzemdības viņai izturēt nav izdevies.

Aplūkojot iepriekšējo gadu datus, Rezeberga secināja, ka šogad dzemdībās mirušo sieviešu skaits nenorāda uz tendenci vai veselības sistēmas vainu, bet uz nelaimīgu apstākļu sakritību.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Poga
    +1

    Poga

    "Ieradās slimnīcā vārga un tamdēļ neizturēja dzemdības"- ja jau ieradās medicīnas iestādē novārgusi, kamdēļ ķeizaru netaisīja????? Sanāk tieša atzīšanās par nolaidību, nevērību!

    31.01.2015 14:13

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas