Šodien visā Eiropas Savienībā ir “112” diena

0 komentāri
Šodien visā Eiropas Savienībā ir “112” diena
LETA

Ik gadu 11. februārī visā Eiropas Savienībā (ES) tiek atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena.

Šīs dienas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par to, ka, zvanot pa tālruni 112, iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību visās ES valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šoreiz 112 dienas ietvaros Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas informēs vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus.

Informatīvi plakāti par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru nosūtīti Latvijā studējošajiem ārzemju studentiem un pašvaldībām izvietošanai tūrisma informācijas centros. Līdztekus informatīvie materiāli un videoklipi par tālruņa numuru 112 tiks izvietoti VAS Starptautiskā lidosta Rīga un AS Latvijas dzelzceļš telpās.

Lai palielinātu ceļotāju drošību un nepieciešamības gadījumā cilvēkiem būtu vienkāršāk izsaukt vajadzīgo dienestu, 1991. gadā tika izveidots Eiropas vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112.

Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas jau 19 gadus.

2014. gadā publiskotā Eirobarometra dati liecina, ka ārkārtas situācijās, kad nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju, mediķu vai policijas palīdzība, 82% Latvijas iedzīvotāju zvanītu tieši uz tālruņa numuru 112, bet tikai 47% no aptaujātajiem ir informēti, ka arī citās ES valstīs palīdzību var saņemt zvanot pa šo numuru.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas