Sodi un trauslais ledus neattur bļitkotājus no zivju ķeršanas

0 komentāri

Ledus Latvijas ūdens tilpnēs šobrīd ir ļoti bīstams. Taču pat iespējami sodi, kādi nesen ieviesti vairākās pašvaldībās, neattur zemledus makšķerniekus no šī ziemas prieka.

Šodien, 17. janvārī, uz ūdens tilpņu nedrošā ledus atradās desmitiem makšķernieku. Lai gan mainīgo laika apstākļu dēļ ledus ir ļoti trausls, makšķerniekus tas neatbaida.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemledus makšķernieks Andrejs atklāj: ”Es nestaigāju tur, kur var iet bojā.” ”Šeit mierīgi var ķert zivis, tur 50 metru attālumā no mums labāk nemakšķerēt, tur jau ir straume, bet šeit viss ir teicami! Te pat dejot var! Mani sieva mierīgi palaida šodien,”  tā zemledus makšķernieks Vasilijs.

Glābēji norāda, ka šobrīd ledus ir ļoti bīstams un, lai gan tas vietām var būt 10 centimetrus biezs, tas ir veidojies nevienmērīgi, un daudzās vietās kļuvis ļoti trausls.

Vairākās pašvaldībās ir ieviesti sodi zemledus makšķerniekiem un citiem pārgalvjiem par atrašanos uz ledus šajā bīstamajā periodā. Vienkārši par atrašanos uz ledus sods ir 30 eiro, bet ja cilvēku nākas glābt, tad sods  desmitkāršojas, un jau sasniedz 300 eiro. Šajā ziemas sezonā ir izglābts 1 zemledus makšķernieks, bet viens diemžēl ir gājis bojā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas