Sodi un trauslais ledus neattur bļitkotājus no zivju ķeršanas

0 komentāri

Ledus Latvijas ūdens tilpnēs šobrīd ir ļoti bīstams. Taču pat iespējami sodi, kādi nesen ieviesti vairākās pašvaldībās, neattur zemledus makšķerniekus no šī ziemas prieka.

Šodien, 17. janvārī, uz ūdens tilpņu nedrošā ledus atradās desmitiem makšķernieku. Lai gan mainīgo laika apstākļu dēļ ledus ir ļoti trausls, makšķerniekus tas neatbaida.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemledus makšķernieks Andrejs atklāj: ”Es nestaigāju tur, kur var iet bojā.” ”Šeit mierīgi var ķert zivis, tur 50 metru attālumā no mums labāk nemakšķerēt, tur jau ir straume, bet šeit viss ir teicami! Te pat dejot var! Mani sieva mierīgi palaida šodien,”  tā zemledus makšķernieks Vasilijs.

Glābēji norāda, ka šobrīd ledus ir ļoti bīstams un, lai gan tas vietām var būt 10 centimetrus biezs, tas ir veidojies nevienmērīgi, un daudzās vietās kļuvis ļoti trausls.

Vairākās pašvaldībās ir ieviesti sodi zemledus makšķerniekiem un citiem pārgalvjiem par atrašanos uz ledus šajā bīstamajā periodā. Vienkārši par atrašanos uz ledus sods ir 30 eiro, bet ja cilvēku nākas glābt, tad sods  desmitkāršojas, un jau sasniedz 300 eiro. Šajā ziemas sezonā ir izglābts 1 zemledus makšķernieks, bet viens diemžēl ir gājis bojā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas