Smēķētāji Latvijā tiks ierobežoti vēl vairāk

2 komentāri

Plānots aizliegt tabakas preču izvietošanu veikalos, aizliegt smēķētavas un liegt smēķēt transportlīdzekļos. Kā sabiedrība vērtē gaidāmos ierobežojumus?

Dainis ir braukšanas instruktors – pirms trim gadiem viņš atmeta smēķēšanu, tāpēc tagad skaidri zina, ka smēķēšana pie stūres novērš uzmanību. ”Pats kādreiz smēķēju, bet jau 3 gadus nesmēķēju, un, braucot pie stūres, tas noteikti traucē, es atbalstu, ka aizliedz smēķēšanu,” uzskata Dainis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas ielās smēķējošus autovadītājus izdodas redzēt reti, tomēr, neskatoties uz to, likumprojektā noteikts, ka smēķēt nedrīkstēs gan dzīvojamās telpās bērnu klātbūtnē, gan arī sabiedriskajā transportā, taksometros un citos transportlīdzekļos. Daudzos uzņēmumos tā jau ir norma. ”Mēs savās mašīnās cenšamies nepīpēt, tas it kā viens pret otru, komfortablāk jūtamies, ja nav piepīpēts salons,” norāda Juris.

Jaunie likuma grozījumi paredz aizliegt arī smēķētavas. Tāpat arī tiks liegts tirgot aromatizētās cigaretes, bet tirdzniecības vietās tabakas izstrādājumiem būs jāatrodas tikai slēgtos skapjos, un pircējiem cigaretes tiks pasniegtas tikai pēc pieprasījuma. Speciālu skapju uzstādīšana, no kuriem tirgot cigaretes, daudziem lielveikaliem problēmas nerada – jau tagad tādas ir uzstādītas vai arī cigaretes tiek tirgotas atsevišķā nodaļā.

Lielveikalu ķēdes sola iespējamās izmaiņas un to radītās sekas, vēl rūpīgi izvērtēt un aprēķināt iespējamās izmaksas. ”Ir daudz neskaidri tīri praktiski aspekti – kādi būs tie skapji, un kā varēs glabāt, bet īstenībā jau kādu laiku Maxima veikalos vairs nav pieejamas cigaretes kā pašapkalpošanās produkts,” norāda Maxima Latvija Jānis Beseris.

Visticamāk, ievērot jaunos noteikumus grūtāk būs mazajiem veikaliņiem. Amatpersonas cer, ka ar jaunajiem tabakas ierobežojumiem izdosies samazināt smēķēšanas izplatību jauniešu vidū.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jans
  +1

  Jans

  Dainis var iet izdi....ties!! Gudrinieks atradies! Ja nesmeke tad sedi mala un un nepird tik daudz!

  23.05.2015 14:49

 • Snaj
  0

  Snaj

  Un ja tu smēķē tad aizpird savu muti ar cigareti un ej pasēdi stūrī!

  Tu kā smēķētājs nejūti to smaku vairs, bet visiem nesmēķētājiem tā smaka liekas pretīga! - visas drēbes pievilkušās, pat nevar ieiet pie smēķētāja dzīvoklī, lai pēctam nebūtu savas drēbes jāvēdina/jāmazgā lai tiktu vaļā no smakas.

  24.05.2015 18:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas