Smagi slimās Monikas vecāki atteikušies no ārstēšanās Latvijā

0 komentāri

Smagi slimās, pusotru gadu vecās meitenītes Monikas vecāki atteikušies no Bērnu slimnīcas pakalpojumiem un kopā ar bērnu pametuši slimnīcu. Vecāki nepiekrita mediķu izvēlētajam ārstniecības procesam un meitenīti nogādājuši kādā ārvalstu klīnikā, kurā viņa jau saņem medicīnisku palīdzību.

Konflikts starp bērnu slimnīcas ārstiem un Monikas vecākiem valda jau ilgstoši. Taču šis ir pirmais gadījums slimnīcas vēsturē, kad ārsti un vecāki nespēj vienoties par ārstēšanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pusotru gadu vecā Monika sirgst ar retu ģenētisku slimību un viņu glābt var tikai nieru pārstādīšana. Līdz tam nepieciešama īpaša aizvietošanas terapija. Viņas vecāki nesen lūdza sabiedrību ziedot naudu meitenītes ārstēšanai un arī devās uz klīniku Izraēlā. Atgriežoties mājās, tika atsākta ārstēšanās Bērnu slimnīcā, tomēr izvērtās pamatīgs konflikts starp mediķiem un meitenītes vecākiem.

Monikas vecāki uzskata, ka Latvijas dakteri meitenīti nepareizi ārstē. Strīdam saasinoties, vecāki izlēma atteikties no bērnu slimnīcas pakalpojumiem un kopā ar Moniku pameta ārstniecības iestādi.

Monikas tēvs telefonsarunā ar TV3 ziņām uzsvēra, ka būtu rīkojies bezatbildīgi, ja savu meitu būtu aizvedis uz mājām, taču ģimene Moniku nogādāja ārzemēs, citā ārstniecības iestādē. Tur bērns jau saņem nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā norāda, ka ziņas par smagu slimību, vecākiem ir emocionāli ļoti smagas. Nereti ir gadījumi, kad radiniekiem rodas komunikācijas problēmas ar ārstiem. Iedziļinoties šajā konkrētajā gadījumā, inspekcijā secinājuši, ka vecāki dara visu iespējamo, lai glābtu savu bērniņu.

Monikas vecāki pagaidām vēl nemācēja teikt, cik izmaksās meitenītes ārstēšana ārvalstu klīnikā. Meitenītes tēvs norādīja, ka ģimenes rīcībā ir Izraēlā saziedotā nauda meitenītes ārstēšanai.

Sakties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas