Smagi slimās Monikas vecāki atteikušies no ārstēšanās Latvijā

0 komentāri

Smagi slimās, pusotru gadu vecās meitenītes Monikas vecāki atteikušies no Bērnu slimnīcas pakalpojumiem un kopā ar bērnu pametuši slimnīcu. Vecāki nepiekrita mediķu izvēlētajam ārstniecības procesam un meitenīti nogādājuši kādā ārvalstu klīnikā, kurā viņa jau saņem medicīnisku palīdzību.

Konflikts starp bērnu slimnīcas ārstiem un Monikas vecākiem valda jau ilgstoši. Taču šis ir pirmais gadījums slimnīcas vēsturē, kad ārsti un vecāki nespēj vienoties par ārstēšanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pusotru gadu vecā Monika sirgst ar retu ģenētisku slimību un viņu glābt var tikai nieru pārstādīšana. Līdz tam nepieciešama īpaša aizvietošanas terapija. Viņas vecāki nesen lūdza sabiedrību ziedot naudu meitenītes ārstēšanai un arī devās uz klīniku Izraēlā. Atgriežoties mājās, tika atsākta ārstēšanās Bērnu slimnīcā, tomēr izvērtās pamatīgs konflikts starp mediķiem un meitenītes vecākiem.

Monikas vecāki uzskata, ka Latvijas dakteri meitenīti nepareizi ārstē. Strīdam saasinoties, vecāki izlēma atteikties no bērnu slimnīcas pakalpojumiem un kopā ar Moniku pameta ārstniecības iestādi.

Monikas tēvs telefonsarunā ar TV3 ziņām uzsvēra, ka būtu rīkojies bezatbildīgi, ja savu meitu būtu aizvedis uz mājām, taču ģimene Moniku nogādāja ārzemēs, citā ārstniecības iestādē. Tur bērns jau saņem nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā norāda, ka ziņas par smagu slimību, vecākiem ir emocionāli ļoti smagas. Nereti ir gadījumi, kad radiniekiem rodas komunikācijas problēmas ar ārstiem. Iedziļinoties šajā konkrētajā gadījumā, inspekcijā secinājuši, ka vecāki dara visu iespējamo, lai glābtu savu bērniņu.

Monikas vecāki pagaidām vēl nemācēja teikt, cik izmaksās meitenītes ārstēšana ārvalstu klīnikā. Meitenītes tēvs norādīja, ka ģimenes rīcībā ir Izraēlā saziedotā nauda meitenītes ārstēšanai.

Sakties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas