Sliktākie braukšanas apstākļi Latvijas austrumos

0 komentāri

Sliktākie braukšanas apstākļi šorīt ir pa ceļiem Latvijas austrumos, liecina ceļu uzturētāju Latvijas Valsts ceļi (LVC) informācija.

Šorīt Vidzemes austrumos un Latgalē turpināja nedaudz snigt un vietām braukšanu apgrūtina uz brauktuvēm esošais sniegs un apledojuma veidošanās. Turklāt sinoptiķi brīdina, ka šodien vēl gaidāms lietus un slapjš sniegs, kas veicinās ceļu apledošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas apkārtnē, Kurzemē un Zemgalē meteoroloģiskā situācija braukšanu pa galvenajiem autoceļiem neietekmē, savukārt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa Tallinas šoseju no Bīriņu pagrieziena līdz Igaunijas robežai, pa Vidzemes šoseju no Alūksnes līdz Igaunijas robežai, kā arī pa Gulbenes–Pļaviņu, Gulbenes–Rēzeknes un Gulbenes–Balvu šosejām.

Uz reģionālajiem autoceļiem sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Madonas un Preiļu apkaimēs. Līdzīga situācija ir arī uz vietējās nozīmes ceļiem.

Latvijas autoceļu uzturētājs veicot ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi slidenajos posmos. Uzturēšanas darbos šorīt bijušas iesaistītas 70 ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas