Šlesers vienā partijā grib apvienot ekspremjerus; atsaucība kūtra

0 komentāri

12. Saeimas vēlēšanas, kurās Ainārs Šlesers varētu startēt ar jaunu partiju, kas zem viena karoga apvienos vairākus kādreizējos valdības vadītājus.

Šlesera plānos ir izveidot jaunu partiju, kas apvienotu kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi, Valdi Birkavu, raksta Neatkarīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pats Šlesers uz laikraksta telefona zvaniem nav atbildējis, taču to, ka ideja, veidot ekspremjeru partiju, pastāv, apliecinājuši vairāki aptaujātie politiķi.

Otrās brīvvalsts pirmais premjerministrs Ivars Godmanis joprojām ir aktīvs politiķis, kurš pēdējos piecus gadus strādājis Briselē. Ekspremjers neslēpj vēlmi turpināt politisko karjeru, taču pagaidām nesniedz tiešu atbildi uz jautājumu, vai A. Šlesers viņu ir uzrunājis iesaistīties jaunajā partijā, taču pēc frāzes “nāks laiks, nāks atbildes” ir noprotams, ka šāda ideja I. Godmanim nav sveša.

Atklātāks ir brīvvalsts otrais Ministru prezidents Valdis Birkavs, kurš jau ilgus gadus darbojas informācijas tehnoloģiju un būvniecības nozarē. “Esmu par šo tēmu, garām ejot, runājis ar Aināru Šleseru, taču mans viedoklis nav maināms. Es pie politikas neatgriezīšos, tas man ir noiets etaps. Varu palīdzēt ar padomu, bet neko vairāk,” laikrakstam norāda Birkavs.

Arī Birkava pēctecis valdības vadītāja amatā – Māris Gailis – neslēpj, A. Šlesers ir viņu uzrunājis. “Atbildi vēl neesmu devis. Jāpadomā. Taču pret savu iespējamo atgriešanos politikā esmu noskaņots skeptiski. Man nav tādu ambīciju,” atzīst Gailis.

Atgriezties aktīvajā politikā negrasās arī ekspremjeri Andris Bērziņš un Indulis Emsis, kuri abi sarunā ar laikrakstu uzsvēra – tas laiks ir pagājis uz neatgriešanos. “Esmu apolitisks un vēlos nodarboties ar lietām, kas mani tiešām saista,” pauda A. Bērziņš, kurš pašlaik ir biedrības Latvijas ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs.

Lielākais jautājums – vai nepieciešamo uzrāvienu jaunajam politiskajam spēkam būtu gatavi sniegt kādreizējie Tautas partijas premjeri Andris Šķēle un Aigars Kalvītis. Noskaidrot A. Šķēles plānus Neatkarīgajai neizdevās, savukārt A. Kalvītis, kurš šobrīd atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, bija mazrunīgs. “Esmu uzrunāts. Domāju,” atzina politiķis.

Līdzīgu atbildi šobrīd sniedz arī kādreizējais Ministru prezidents Vilis Krištopans, kurš nenoliedz sarunas faktu ar A. Šleseru, taču pagaidām viņš vēl nav formulējis konkrētu attieksmi pret varbūtējo atgriešanos politikā. “Saruna notika, garām ejot. Neko sīkāk vēl nezinu,” pauda V. Krištopans.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas