Skumja statistika: Latvijā 1500 bērnu dzīvo bez ģimenēm

1 komentārs

1500 bērnu mīt dažādās aprūpes iestādēs – viņiem vai nu nav vecāku, vai arī atņemtas vecāku tiesības. Lai veicinātu šo bērnu nonākšanu ģimenēs un mazinātu bērnunamos dzīvojošo bērnu skaitu, iecerēta reforma, ar kuru sīkāk iepazīsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti.

Dažādās aprūpes iestādēs no minētā 1500 bērnu 240 ir vecumā līdz trīs gadiem. Pārējie ir vecāki, bet pusaudžu skaits bērnunamos ir gandrīz septiņi simti. Audžuģimenēs šobrīd mīt vairāk par 1000 bērniem, aizbildnībā – gandrīz pieci tūkstoši nepilngadīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes paredz ieviest mācību programmu adoptētājiem, lai nākamos vecākus un bērnus sagatavotu adopcijas procesam, kā arī iecerēts palielināt atbalstu bērna pirmsadopcijas aprūpes laikā.

Bieži vien dzirdēts par notiekošo bērnunamos, kas nav vērtējami pozitīvi, tāpēc iecerēts šīs iestādes padarīt atvērtākas un atbilstošākas bērnu vajadzībām. Vai un kā tas izpaudīsies, par to atbildība būs jāuzņemas Labklājības ministrijai un arī pašvaldībām.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    0

    Homērs Simpsons

    Tiesi tadel latvija vajag ievest islamistu auklites !!!

    09.03.2016 17:24

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas