Skolotāji neizslēdz iespēju streikot vēl kādu dienu

1 komentārs

Nākamā gada budžeta pieņemšanu pavada neapmierinātība – mediķi jau tagad sākuši gaidīt budžeta grozījumus, bet skolotāji joprojām neizslēdz iespēju vienoties jau garākā streikā, bet uzņēmēji ir pat gatavi pievienoties arodbiedrību protestiem.

Skolotāju algas reformai nākamgad iedalītie deviņi miljoni nav pietiekami, lai īstenotu reformu, norāda Inga Vanaga. “Mēs sakām – jā, to vajag darīt, bet tam ir nepieciešams papildu finansējums, un, ja tā tur nav, tad mēs varam atkal bez īpašām prognozēm saprast, kādas būs šīs reformas, jo tā nauda nav pietiekama rasta,” viņa norāda.

“Sabiedrībā mēģina risināt jautājumus nevis tādā miermīlīgā ceļā, bet jau ir jāizmanto diemžēl galēji līdzekļi, jo tādus miermīlīgus, konstruktīvus, argumentētus viedokļus jau vairs negrib sadzirdēt,” viņa pauž.

Savukārt, piemēram, ārstu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris neslēpj, ka mediķi jau tagad cer uz valsts galvenā finanšu dokumenta grozījumiem, lai saņemtu apsolīto vismaz 5% algas pielikumu.

Valdis Keris, LVSADA vadītājs:

Šādi grozījumi ir nepieciešami nozares attīstībai un galu galā arī Latvijas iedzīvotāju izdzīvošanai.

Skaties foto!

Tas, ka mediķu streika sarunas ar Veselības ministriju noslēdzās ar izlīgumu, nebūt nenozīmē, ka ārsti ar situāciju ir apmierināti un “x stundā” sēdēs rokas klēpī salikuši.

“Politiķiem ir jāsaprot, ka, ja nebūs pienācīga finansējuma veselības nozarei, tad Latvijas iedzīvotāju slimības, mirstības un invaliditātes rādītāji tikai turpinās augt,” izskanējis šāds apgalvojums no ārstu puses.

Soli no tā, lai pievienotos arodbiedrību protestiem, bijuši arī uzņēmēji, bet viņus atturējusi saruna Skrīveros ar premjerministri Laimdotu Straujumu. “Patiesību sakot, ja nebūtu šī saruna ar premjerministri pagājušonedēļ bijusi, es domāju, ka šodien bizness “būtu ielās”, tas ir diezgan skaidrs,” norāda Jānis Endziņš LRTK vadītājs.

Sarunas ar Finanšu ministriju nonākušas strupceļā, tādēļ nākamā gada budžets, pēc uzņēmēju domām, veicinās ekonomikas stagnāciju, nevis izrāvienu.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • HA
    +1

    HA

    Labāk nestreikojiet, valdība atkal pacels sev algas!

    01.12.2015 08:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas