Skolotāja: Mūsu alga tikai par 60 eiro lielāka nekā tehniskajiem darbiniekiem

0 komentāri

”Mūsu skolā pirmsskolas skolotājam alga ir 420 eiro, bet tehniskā darbinieka alga ir 360 eiro. Tas nozīmē, ka mūsu, skolotāju, iegūtā augstākā izglītība un pienākumi, atbildība par bērniem maksā 60 eiro,” stāsta viena no Jūrmalas pirmsskolas skolotājām Gaļina Surgela.

Viņa uzskata par netaisnīgu to, ka pirmsskolas skolotājiem pirms kāda laika bija jāiegūst obligāta augstākā izglītība, tajā ieguldot savus līdzekļus, taču tādēļ atalgojums nav kļuvis lielāks. “Norēķinot šos līdzekļus nost, alga mums ir tagad tāda pati kā auklītēm,” saka pedagoģe.

”Likumi ir slideni – mēs nevaram izrēķināt, cik liela būs mūsu alga pēc kāda laika,” stāsta G. Surgela, norādot uz vēl kādu problēmu.

Latvijas skolotāji ceturtdienas rītā sākuši pulcēties kārtējā protestā pie Saeimas.

Ap plkst. 8.15 bija sanākuši vairāki simti pedagogu.

Kopumā paredzēts, ka protestā piedalīsies divi tūkstoši skolotāju. Viņi prasa tautas kalpiem finansējuma palielināšanu skolotāju algām. Pašreizējā nākamā gada budžetā šāds finansējums nav paredzēts.

Video no protesta skaties šeit!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas