Skolēnu vidū uzlabojušies svešvalodu eksāmenu rezultāti

0 komentāri

Vidusskolēni sākuši gatavoties pirmajam centralizētajam eksāmenam – tas būs svešvalodā un tiks kārtots pēc divām nedēļām, kad citi skolēni dosies pavasara brīvlaikā. Kārtība, kas paredz vienu eksāmenu kārtot agrāk, ir spēkā trešo gadu.

Skolās šobrīd aktīvi gatavojas svešvalodas eksāmenam. Divpadsmitklasnieku domas, kad to kārtot – martā vai jūnijā – atšķiras. Tiem, kuri grib stāties kādā ārvalstu augstskolā, gribētos saņemt rezultātus ātrāk, taču tie būs zināmi tikai jūnija beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Centralizētais svešvalodas eksāmens pārcelts uz pavasara brīvlaiku tieši nolūkā atslogot saspringto eksāmenu laiku maija beigās un jūnija sākumā, kad jākārto 4 pārbaudes, situāciju skaidro Valsts izglītības satura centrā. Turklāt eksāmena rezultāti, kopš tas ir pārcelts uz martu, ir uzlabojušies.

Šogad, tāpat kā arī citus gadus, visvairāk skolēnu izvēlējušies kārtot eksāmenu angļu valodā. Tādu ir 15,5 tūkstoši, vismazāk absolventu liks eksāmenu franču valodā.

Lai pārbaudījumi noritētu veiksmīgi un bez pārpratumiem, pašlaik jau ir paveikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Tehniski viss esot gatavs un galvenā prioritāte būšot, – lai eksāmena uzdevumus kāds neuzzina ātrāk.

Eksāmena laikā darbosies arī uzticības tālrunis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas