Skolēnu brīvlaiks vecākiem nereti sagādā galvassāpes

0 komentāri

Skolēnu brīvlaiks vecākiem nereti nozīmē galvassāpes. Ko darīt, ja nav ne lauku, ne vecmāmiņu, ne iespēju algot aukli, bet bērns ir pārāk mazs, lai viņu atstātu vienu?

Inesei ir divi bērni, septītklasnieks Eduards un pirmklasniece Klinta. Meita brīvlaikā atrodas pie vecmāmiņas un vectētiņa, bet dēls palicis Rīgā, jo viņam katru dienu basketbola treniņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Man ir palaimējies tādā ziņā, ka ir vecāki, kuri Rēzeknē var pieskatīt meitu, kamēr viņai ir brīvdienas, bet, ja nebūtu tās iespējas, būtu jāņem atvaļinājums vai jāatstāj viņu vienu pašu mājās. Ir gadījies, protams, ka dažas dienas viņa ir palikusi mājās. Labi, ka ir mobilais telefons, tad var sazvanīties, ja ir kādas problēmas, viņa uzreiz zvana,” stāsta Inese.

Tikmēr otrklasnieks Emīls pirmo reizi ieradies brīvā laika centrā Daugmale. Pavisam Rīgā tādi ir 22 un nodarbības tajos notiek bez maksas. Emīls ir sajūsmā: ”Te ir interesantāk nekā pie mammas darbā.”

Pavasara un rudens brīvlaikos centru apmeklē vairāk bērnu nekā ikdienā. Daugmale ir viens no nedaudzajiem centriem, kas strādā līdz pat vakaram.

Tomēr vairums brīvā laika centru Rīgā strādā tikai līdz trijiem pēcpusdienā. Pašvaldība piedāvā alternatīvas: dienas nometnes, dažādas aktivitātes bibliotēkās.

Izglītības speciālisti aicina vecākus atcerēties, ka brīvlaiks ir domāts atpūtai, tāpēc labi, ja bērni kādu dienu var vienkārši palikt mājās un nedarīt neko.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas