Skolēns, kurš dzīvojis Ķīnā: Svešumā apjautu mīlestību pret dzimteni

0 komentāri

Rīdzinieks Reinis vienu gadu pavadīja Ķīnā skolēnu apmaiņas programmā. Puisis teic, – tā bijusi unikāla pieredze, kas dīvainā kārtā ļāvusi apjaust mīlestību pret dzimteni.

“Sapratu, cik tā ir vērtīga lieta, ka es esmu viens no tiem diviem miljoniem latviešu, kas ir mazāk nekā 0,1% no visiem pasaules iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka es tiešām esmu īpašs cilvēks, un to es apzinājos. Nu es tiešām zinu, ka es palikšu Latvijā!” stāsta Reinis.

Viņš neslēpj, ka kultūršoks bijis liels – kaut vai tas, ka mācības notikušas no 7 rītā līdz desmitiem vakarā, toties šajā laikā zēns esot labi iemācījies ķīniešu valodu.

Vēl vairākiem desmitiem jauniešu no Latvijas došanās apmaiņas programmā vēl tikai priekšā. Daži izvēlējušies eksotisku pieredzi Čīlē, Honkongā vai Hondurasā, bet lielākā daļa priekšroku devusi Eiropas valstīm.

Tiesa, došanās AFS apmaiņas programmā nav lēts prieks. Dalības maksa atkarīga gan no izvēlētās valsts, gan uzturēšanās ilguma, tāpat arī ceļa izdevumi ir jāsedz pašiem. Savukārt viesu ģimene, uzņemot skolēnu, gādā par to, kā par savu ģimenes locekli.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas