Skolēni visbiežāk Latvijā grib ”ēnot” veselības un aviācijas jomā

0 komentāri

Šogad pārspēti līdzšinējie Ēnu dienu rekordi Latvijā. ”Ēnošanai” pieteikušies vairāk nekā 22,5 tūkstoši skolēnu un vairāk nekā tūkstoš uzņēmumu. Pieprasītākās jomas ir veselība, aviācija un finanses.

Piemēram, lai “ēnotu” stjuartu, uz vienu ”ēnas” vakanci pretendējuši pat 300 jaunieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eksperti gan uzskata, ka lielā interese par šādām profesijām nav jāuzlūko kā konkrēti jauniešu plāni strādāt tieši šajā profesijā. Ēnu diena ir iespēja arī klātienē lauzt greizus mītus par noteiktām profesijām. Tiesa gan, nelielais dažu stundu ieskats konkrētajā jomā gan ne vienmēr to objektīvi atspoguļo, spriež eksperti.

Kaspars Kotāns, personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia pārstāvis:

Savā veidā tas ir kā tāds teātris, lai parādītu, lai reklamētu šo vidi, profesiju. Taču tas ir arī tāds ieskats un kaut kādus elementus par profesiju no tā noteikt var.

Ēnu dienu organizatori min, ka ir vairāki gadījumi, kad pēc Ēnu dienas jaunieši ieguvuši darbu uzņēmumā vai nozarē, kurā “ēnojuši”. Tāpat netrūkst arī veiksmīgu privātu iepazīšanās stāstu, bet vēl veiksmes stāstu sarakstam tiek pievienoti arī jaunu uzņēmumu izveidošana.

Jānis Krievāns, biedrības Junior Achievement-Young Enterprise Latvija valdes priekšsēdētājs:

Ir bijuši arī tādi gadījumi, kad tiek radīts Ēnu dienās kopuzņēmums. Mūsu pašu absolvents, kurš gāja ēnot IT uzņēmumā, rezultātā izveidoja kopuzņēmumu, izmantojot konkrēto uzņēmumu un viņa paša ideju.

Šogad Ēnu diena Latvijā norisinās 14. reizi. Skolēniem šāda iespēja ielūkoties kādas profesijas kulisēs ir vēl vairāk nekā simts pasaules valstīs.

Ēnu dienu tradīcijas aizsākušās apmēram pirms 50 gadiem ASV.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas