Skolās vēl stingrāk ierobežos nevēlamus pārtikas produktus

1 komentārs
Skolās vēl stingrāk ierobežos nevēlamus pārtikas produktus
FOTO: LETA

Līdzšinējais aizliegums skolās tirgot čipsus un limonādes nav bijis pietiekami efektīvs. Tāpēc valdība ar jaunu sparu ķērusies pie neveselīgās pārtikas revidēšanas izglītības iestādēs. 

Ātrās ēdināšanas ēstuvē sastaptie pusaudži nenoliedz, ka ir bieži klienti skolas kafejnīcā, kur par vecāku doto naudu var nopirkt gan dažādus našķus, gan bulciņas, arīdzan frī kartupeļus ar kečupu.

Neveselīgās pārtikas sortiments skolas kafejnīcās joprojām gana plašs, lai gan savulaik jau revidēts, bet, acīmredzot, nepietiekami.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

Šī pieeja ir tāda, ja agrāk MK noteikumi regulēja to produktu sarakstu, ko nedrīkst tirgot un šo sarakstu vienmēr varēja apiet. Tad mēs esam izvēlējušies citu pieeju. Mēs taisām pozitīvo sarakstu, kas ir atļauts.

Skolu kafejnīcās turpmāk ļaus tirgot svaigus vai žāvētus augļus un dārzeņus, negrauzdētus riekstus, pienu, raudzēta piena produktus, biezpienu un sieru. Varēs piedāvāt arī galetes, sausiņus, barankas, kā arī šokolādi ar noteiktu kakao saturu. No dzērieniem būs pieejams ūdens, augļu un dārzeņu sulas, augļu nektāri, tēja, kafija, kakao.

Sākotnēji bijusi vēlme no skolas kafejnīcām izskaust arī bulciņas. Tās gan atstātas.

Skolēnu ēdinātāji ar bažām gaida jauno mācību gadu. Jo pārmaiņas skars ne tikai skolas kafejnīcas, bet arī skolēnu siltās pusdienas. Vēl gan būs laiks pielāgoties, jo jaunās uztura normas stājas spēkā no nākamā gada 1. janvāra.

Uzņēmēji, protams, iebilda pret jaunajiem grozījumiem. Lai bērnus ēdinātu vēl veselīgāk, tam nepieciešams papildus finansējums. Taču pie jau noslēgtajiem līgumiem, cenas pacelt nav iespējams. Līdz ar to resursi tiks meklēt iekšējās rezervēs ne vecāku maciņos.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Sanita Savokina
  0

  Sanita Savokina

  Problēma manuprāt jarisinā mājās ar to ko mēs paši gatavojam savam bērnam!No visiem varu garantēt ka daži tikai ēd veselīgi!
  Un man šķiet ka vairāk būtu jārisina Hesburgeru celšanas pie skolām un lielvekali blakus bērniem nebūs nekādu šķēršļu lai iegādātos tos pašus neveselīgos našķus!
  Tas tikai un viniegi ir kārtējais biznes kur atkal kādam japelna bet otru iznīcinot!!!

  20.07.2015 23:52

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas