Skolas direktore: Policistu darba laiks pie skolām beidzas tad, kad rodas bīstamākās situācijas

0 komentāri

”Kad ir otrā maiņa, ap pulksten pieciem sešiem, un tūlīt paliks tumšs, tad viņiem [skolēniem – red.] tur ”piesienas”, atņem naudu vai telefonus. Manuprāt, tad policistam būtu jābūt, bet tajā brīdī nav neviena, jo likumsargiem darba laiks jau beidzies,” spriežot par problēmām, kas šobrīd valda skolēnu drošības jomā, norādīja Rīgas 64. vidusskolas direktore Dace Lāce.

Policistu darba laiks beidzas pēcpusdienā, kas ir laiks, kad divu maiņu skolās rodas bīstamākās situācijas, sacīja direktore.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc Imantas pedofila pastrādātā kārtējā nozieguma Rīgas skolu direktori tikās, lai norādītu uz dažādām drošības problēmām galvaspilsētas skolās.

Šī ir pirmā šāda veida skolu direktoru sanāksme, kas veltīta tieši drošības jautājumiem. Tāpēc skolu vadītājiem ir daudz jautājumu, kas saistīti ar bērnu un pedagogu drošību mācību iestādēs. Direktori norāda, ka viņu uzdevums ir izvērtēt riskus, kaut arī nav drošības speciālisti. Viņi sacīja, ka pašvaldības policisti, kas patrulē pie skolām, tik bieži mainās, ka ar tiem nepaspēj izveidoties sadarbība.

Aija Melle, Juglas vidusskolas direktore:

Es domāju, ka direktoram ir jādraudzējas ar policistu un arī ar kaimiņskolas policistu. Šie policisti reizēm satiekas uz teritoriju robežlīnijām un risina problēmas. Es domāju, ka jābūt savstarpējai komunikācijai, un policists var ik pa laikam stāstīt, kādas ir problēmas. Direktoram tās jāzina.

Savukārt Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane vaicāja, vai Rīgas dome ir plānojusi ieviest kādas elektroniskās iekļūšanas sistēmas pie skolu durvīm. ”Skolas dežurants, kurš sēž pie durvīm, šo jautājumu nevar pienācīgi kontrolēt. Vai ir domāts par finansiālo resursu piešķiršanu?” pauda I. Bergmane.

Rīgas izglītības pārvaldes vadība norādīja, ka šajā sēdē galvenokārt notika problēmu apzināšana. Pēc tam to risinājumi tiks meklēti kopā ar drošības speciālistiem, kuri varēs piedāvāt konkrētus risinājumus.

Skolu vadītāju drošības sanāksme ierosināta pēc tam, kad šīs nedēļas sākumā par Imantas pedofilu dēvētais noziedznieks uzbruka trīspadsmitgadīgai skolniecei.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas