Skaties tiešraidē ģimenēm veltīto, vērienīgo koncertuzvedumu Šlokenbekas muižā

0 komentāri

Muzeju naktī 16. maijā par godu Starptautiskajai ģimenes dienai Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižas parkā visas dienas garumā norisināsies dažādi atraktīvi pasākumi un atrakcijas ģimenēm ar bērniem. Savukārt pulksten 21.30 sāksies vērienīgs bezmaksas koncertuzvedums Manas ģimenes ceļš, kas būs dāvana visām Latvijas ģimenēm. Portāls Skaties.lv piedāvās lielisku iespēju koncertu vērot tiešraidē.

Ģimenes klātienē godinās labklājības ministrs Uldis Augulis. Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs maestro Raimonds Pauls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja – horeogrāfe Nadīna Neimane – Gardoviča. Tāpat uz skatuves dziedās Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un solists Rihards Mačanovskis. Ģimeņu likteņus uz skatuves izdejos un izdziedās gandrīz 300 dejotāji un koristi no visas Latvijas. Pasākumu vadīs Māra Mennika un Andrejs Filipovs.

Koncertuzvedums atklās septiņu dižģimeņu likteņus, par kuriem ir izveidoti dokumentāli videostāsti. Pasākuma apmeklētāji tos varēs vērot uz lielā ekrāna muižas parkā un kopīgi izdzīvot katras ģimenes un dzimtas stāstu. Ar savām tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu šīs ģimenes atklās visas Latvijas sabiedrības dzīvi un sadzīvi, spēku un rūpes par līdzcilvēkiem, talantus, sapņus un cerības, mīlestību pret darbu un mērķtiecību. Vienlaikus skatītājiem atklāsies novadu daudzveidība un iezīmes, kas ir iecienītas katram tā iedzīvotājam.

Koncerta virsdiriģents I.Teterovskis ir pārliecināts, ka ”šis pasākums kļūs par ikgadēju un skaistu tradīciju, kas ne tikai godinās un cildinās ģimeņu vērtību, bet arī sniegs labas un pozitīvas emocijas ikvienam pasākuma apmeklētājam. Koncertuzveduma unikalitāti veido tieši reālie ģimeņu likteņi, kas ir spilgti un neatkārtojami, bet vienlaikus atklāj kopumā ģimeņu spēku, vienreizību un vērtību. Tieši ģimenes ir šīs valsts bagātība, ar ko mēs varam lepoties.”

Jau no pulksten 11.00 Šlokenbekas muižas parkā bērniem būs pieejamas radošās darbnīcas un atrakcijas. Tāpat visas dienas garumā koncertēs un dziedās Engures novada pašdarbības kolektīvi un arī ārvalstu viesi. Šlokenbekasmuižā, Latvijas Ceļu muzejā varēs apskatīt izstādi Tālas noskaņas zilā vakarā par Latvijas ceļinieku darbu un dzīvi Tjumeņā.

Šlokenbekas muižas pagalmā ikviens varēs ciemoties Apgāda Zvaigzne ABC atraktīvajā teltī, kur rīkos improvizētus dzejoļu lasīšanas un deklamēšanas konkursus, norisināsies dažādas aktivitātes, spēles, rotaļas un citas atrakcijas. Tāpat notiks konkurss par Raini un Aspaziju, kā arī ikvienam būs iespēja nesteidzīgi izbaudīt Raiņa un Aspazijas grāmatas.

Būs ieradušies Valsts policijas tēli – Runcis Rūdis un kārtībnieks Bebrs. Valsts policija piedāvās aplūkot kriminālista stendu ar iespēju izņemt pēdas, ieroču un speciālās tehnikas stendu ar iespēju piemērīt, pamēģināt, fotografēties, uzzināt par ieročiem. Tāpat būs ieradušies kinologi ar suņiem, speciālā policijas tehnika, motocikls, patruļmašīna. Apmeklētāji varēs iesaistīties āra prevencijas spēlēs.

Savukārt Valsts robežsardze apmeklētājiem piedāvās ne vien iepazīt robežsarga profesiju un iegūt sev nepieciešamo informāciju par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā, bet arī sniegs iespēju praktiski iesaistīties interesantās aktivitātēs. Apmeklētāji varēs apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, kā arī pielaikot roku dzelžus un trauksmes grupas ekipējumu. Robežsargi aicinās darboties šaušanas stendā, kā arī būs iespēja identificēt personu sejas. Neizpaliks arī Valsts robežsardzes kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi, kuros skatītājiem varēs vērot bīstamu personu aizturēšanas, narkotisko vielu meklēšanas un suņu paklausības vingrinājumus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki visas dienas garumā bērnus un viņu vecākus iepazīstinās ar dienesta darbības jomām, ugunsdrošības jautājumiem un pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Turklāt apmeklētājiem stāstīs par ugunsdzēsēja glābēja profesiju un to, kā jaunieši var kļūt par ugunsdzēsējiem glābējiem. Tāpat neatņemama sastāvdaļa būs iespēja tuvumā aplūkot ugunsdzēsības tehniku un izmēģināt, vai 30 sekunžu laikā ir iespējams uzģērbt ugunsdzēsēju aizsargtērpu.

Tāpat Šlokenbekā darbosies vietējo novadu INFO centri, kas izplānos labākos tūrisma maršrutus un apskates objektus novadā.

Savukārt vakarā koncertuzvedums Manas ģimenes ceļš notiks brīvā dabā – muižas parkā, tāpēc pasākuma apmeklētājus aicinām apģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene un silta tēja, kā arī saliekamais krēsls, jo nodrošinātais sēdvietu skaits ir ierobežots.

Pusnaktī sāksies zaļumballe, kurā jautru noskaņu radīs Uškānu ģimene un grupa Laimes muzikanti no Daugavpils. Vienlaikus visas nakts garumā norisināsies tautas sadziedāšanās un sadancošanās.

Pasākumu galvenie organizatori: Labklājības ministrija, Satiksmes ministrijas valsts kapitālsabiedrība Latvijas Valsts ceļi, Engures novada dome un Šlokenbekas muiža.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas