Skaties.lv komentārs par ažiotāžu saistībā ar spērienu sievietei lielveikalā

14 komentāri

Skaties.lv piektdien, 10. aprīlī, publicēja materiālu par incidentu tirdzniecības centrā Alfa, kurā bija iesaistīta sieviete un divi vīrieši. Konfliktsituācija diemžēl pārauga fiziskā vardarbībā, kad viens no vīriešiem iesita sievietei. Par šo gadījumu portālam Skaties.lv pavēstīja pati cietusī.

Šis konflikts diemžēl apstiprina tendenci, ka vardarbība pret sievietēm Latvijā ir reāla problēma. Turklāt minētais incidents notika gaišā dienas laikā un publiskā vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties.lv uzskatīja par nepieciešamu pavēstīt par šo notikumu, kas apliecina vardarbības problemātiku, kā arī, iespējams, ļaus atrast un aizturēt varmākas. Publikācijas sākotnējais virsraksts bija ”Divi agresīvi krievi Rimi veikalā pie kases sper sievietei ar bērnu”, kas saprotamu iemeslu dēļ izraisīja neizpratni dažiem Skaties.lv lasītājiem.

Viņu vidū ir arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš minētajam rakstam ir veltījis komentāru savā Facebook profilā. Ušakovs savā ierakstā ir nosodījis uzbrukumu sievietei, taču arī norādījis, ka  publikācijas virsraksts ir nekorekts. ”Gribētos novēlēt, lai policijai izdotos atrast un sodīt tos, kas iesista sievietei. Un šeit nav atšķirības, kas viņi ir pēc tautības – krievi, latvieši vai ķīnieši,” raksta Nils Ušakovs, un norāda, ka ”mūsu juristi vērsīsies pret portālu Skaties.lv par viņu virsrakstu. Viņi ir rīkojušies nebūt ne labāk.”

Saprotot Nila Ušakova uztraukumu par minētā raksta virsrakstu, mēs vēlētos izskaidrot, ka mūsu portālam informāciju sniedza pati cietusī, kura pieļāva domu – gadījumā, ja viņa būtu runājusi krievu valodā, uzbrukums nebūtu noticis.

Šādu versiju apstiprināt vai tieši otrādi apgāzt var tikai policijas izmeklēšana. Pilnībā piekrītam Ušakova kunga rūpēm par nacionālā naida mazināšanu mūsu valstī un Rīgā. Apzināmies mediju atbildību šādu konfliktsituāciju atspoguļošanā. Ja izmeklēšanā tiks noskaidrots, ka nacionālajai piederībai un tam, kādā valodā runāja abas konfliktā iesaistītās puses nav bijusi nekāda nozīme, uzskatīsim Rīgas mēra kritiku par pamatotu.

Tomēr tas, vai minētais virsraksts ir pielīdzināms kājas spērienam sievietei, lai paliek paša Rīgas mēra ziņā. Tomēr Skaties.lv pateicas Nilam Ušakovam, kurš vērsa sabiedrības uzmanību uz šo gadījumu.

14 komentāri

TOP komentāri

 • Cilvēks
  +7

  Cilvēks

  Lietas ir jāsauc īstajos vārdos!

  10.04.2015 21:05

 • Nu, nu
  +4

  Nu, nu

  Protams, kad, piemēram, Anglijā, kāds Latvijas iedzīvotājs kaut ko izdara, tad vietējā prese raksta, ka latvietis sastrādājis to un to, neskatoties, vai šis "latvietis" tiešām ir latvietis vai krievs, vai ebrejs.

  10.04.2015 23:39

 • koko
  +4

  koko

  Pfff...:D

  10.04.2015 19:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas