Skandāls Lietuvā: pirmā uzņemtā bēgļu ģimene jau sākusi tiesāties ar valsti

16 komentāri
Skandāls Lietuvā: pirmā uzņemtā bēgļu ģimene jau sākusi tiesāties ar valsti
Foto: AFP / LETA

Plānoto patvēruma meklētāju uzņemšanu no Grieķijas un Itālijas bēgļu nometnēm vairums Eiropas Savienības dalībvalstu pilda gausi, tostarp nesteidzas arī Latvija. Tiek prognozēts, ka Latvijā pirmie no šiem patvēruma meklētājiem ieradīsies, agrākais, pēc divām nedēļām. Visticamāk, tās būs divas ģimenes, kuras ieradīsies no Grieķijas.

Lai palīdzētu Grieķijai un Itālijai, ko pārplūdina imigranti, Eiropas Savienības līderi pērn rudenī vienojās ieviest patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu, kas jāīsteno divu gadu laikā. Kopš lēmuma pieņemšanas jau ir pagājuši četri mēneši, taču programma tiek īstenota kūtri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No Itālijas ir pārvietoti 257 imigranti, kas ir vien 0,6% kopējā skaita, kas jāpārvieto no Itālijas. Bet no Grieķijas citās Eiropas valstīs izmitināti vien 157, kas ir nieka 0,2%.

Foto: bēgļu klejojumi pa Eiropu

No 28 Eiropas Savienības valstīm patvēruma meklētājus sākušas uzņemt tikai 11 valstis. Tostarp ir Lietuva, kas decembrī uzņēma pirmo ģimeni – četrus irākiešus. Bija jāierodas arī otrajai ģimenei, taču tā aizbēga. LNT raidījumā 900 sekundes apstiprināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes direktora vietniece Maira Roze.

Maira Roze arī atklāja, ka jau ar pirmajiem uzņemtajiem patvēruma meklētājiem Lietuvai radušās problēmas. Irākiešu ģimene sākusi tiesāties par to, ka nav saņēmusi bēgļa statusu. Tā vietā viņiem piešķirts alternatīvais statuss, kas nozīmē, ka uzturēšanās atļauja tiek izsniegta tikai uz gadu un pēc tam ir atkārtoti jālemj par atļaujas pagarināšanu.

Tikmēr Latvijas eksperti vēl turpina vērtēt potenciāli uzņemamos imigrantus. Lai viņus būtu vieglāk integrēt, Latvija apliecinājusi gatavību dot patvērumu ģimenēm ar bērniem, ar svešvalodu zināšanām, pietiekami labi izglītotus un ar dokumentiem, kas atvieglotu pieņemt lēmumu, vai ir pamats piešķirt bēgļa statusu.

“Process ir sācies, bet par rezultātiem mums ir pāragri vēl runāt tāpēc, ka tiešām šīs personas, kuras tiek atlasītas, mums, pirmkārt, ir ļoti strikti kritēriji. Mēs vēlamies ģimenes, kas arī jau sarežģītāk mums piedāvāt šādas personas. Un, otrkārt, vēl mēs nezinām arī, vai šīs personas tomēr būs ar mieru doties uz Latviju,” skaidro Roze.

Ja viņi piekritīs dzīvot Latvijā, tiek plānots, ka pārvietošanas programmas ietvaros pirmie patvēruma meklētāji – ne vairāk par desmit cilvēkiem – ieradīsies nākamajā mēnesī. Tās būs divas, augstākais – trīs, ģimenes, kuras šobrīd mitinās bēgļu nometnē Grieķijā.

16 komentāri

TOP komentāri

 • Atbalst Lietuvu
  +3

  Atbalst Lietuvu

  Bet tieši tā visām valstīm vajadzētu rīkoties. Pilnīgi godīgi, ja gada laika neintegrējies, tad saulainu taciņu.

  28.01.2016 19:25

 • Da Gatis
  +1

  Da Gatis

  Mja, pirmkārt kur tie primāti ņem naudu lai tiesātos?
  Otrkārt, loģiski, ka ceļ brēku, jo šiem neviens negrib tāpat vien naudu pakaļ mest. Kad tiks līdz Latvijai saderēt varu ka tā nebūs. Atdos visu un paprasīs vēl lai būtu ko iedot.
  Pretīgā valsteles valdība. :(

  29.01.2016 11:58

 • Ieva Gavrilko
  0

  Ieva Gavrilko

  Ukraina nav Eiropā.

  30.01.2016 16:37

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas