Skandalozais vilcienu iepirkums: izskatīs lietu pret bijušo Pasažieru vilciena vadību

0 komentāri

Lietu pret uzņēmuma Pasažieru vilciens bijušo vadību skatīs Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa. Apsūdzības amatpersonām celtas saistībā ar pārtraukto vilcienu iepirkumu, kādēļ Latvija zaudēja iespēju jaunu vilcienu iegādei saņemt Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Lietu bija paredzēts sākt iztiesāt jau februārī, taču vērienīgās lietas skatīšana tika atlikta, jo viens no apsūdzētajiem bija saslimis. Strīdīgais līgums ar Spānijas uzņēmumu CAF, kura dēļ četriem bijušajiem Pasažieru vilciena valdes locekļiem nākas sēdēt uz apsūdzēto sola, paredzēja, ka jauniem vilcieniem vajadzētu kursēt pa Latviju jau no 2014.gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Beigās gan neveiksmīgais darījums beidzās ar neiegūtu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 170 miljonu eiro apmērā. Prokurors uzskata, ka pie darījuma neizdošanās vainojams tas, ka Pasažieru vilciena valde līgumu nebija noslēgusi atbilstoši iepirkuma prasībām.

Lietā apsūdzības izvirzītas pret uzņēmuma bijušo valdi, kuras vadītājs bija Nils Freivalds. Prokuratūra norāda, ka valstij saistībā ar nerealizēto projektu nodarīts pusotru miljonu eiro liels zaudējums.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas