Šis fakts izgaismo, cik Latvija ir negatava nestandarta situācijām

0 komentāri

Ropažu pašvaldības izmisuma solis – internetā meklēt audžuvecākus vai aizbildņus bēglim no Afganistānas, kurš turklāt ir arī bārenis, – atklāja, cik negatavi esam nestandarta situācijām, vēsta LNT analītiskais iknedēļas raidījums TOP 10.

Afgāņu puisis patvēruma centrā uzturēties vairs nevar, savukārt bērnu nami un krīzes centri viņa uzņemšanai nav gatavi valodas barjeras un atbilstošas izglītības programmas trūkuma dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesa gan, sludinājumam atsaukušies teju desmit interesenti, savukārt valsts iestādes jau iegrozījušas likumus, kas bēgļiem-bāreņiem ļaus uzturēties patvēruma centrā līdz brīdim, kad tiek atrasti viņu pārstāvji.

Tāpat “bēgļu jautājumā” aizvadītajā nedēļā bija arī straujš pagrieziens – pēc bēdīgajām ziņām un nemitīgās atkārtošanas, ka bēgļu simti Itālijā un Grieķijā uz Latviju ne pa kam doties negrib, sestdien tapa zināms, ka nakts melnumā uz Latviju pārvietotas divas ģimenes no Sīrijas un Eritrejas, turklāt – šie cilvēki paši esot gribējuši te nokļūt.

Bēgļu bērni bāreņi. Kāds būs viņu liktenis, kad viņi nonāks Latvijā?

Pēc tam, kad Ropažu bāriņtiesa izmisuma dzīta bija lūgusi ar sludinājuma palīdzību sociālajā tīklā Facebook meklēt mājas bez vecāku gādības palikušam 16 gadus vecam zēnam no Afganistānas, šodien Labklājības ministrijā tika sasaukta īpaša sanāksme. Pēc bēgļa statusa saņemšanas patvēruma meklētājam jāpamet Mucenieku centrs, tādēļ bija bažas, ka afgāņu bārenis vienkārši paliktu uz ielas. Pēc teju divu stundu garās sanāksmes tika akcentēts, ka sistēma, ko darīt ar šādiem bērniem, esot.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas