Sirsnīgi! Šis pedagogs dibinājis divas skolas un bērnu mācīšana ir viņa sirdslieta

0 komentāri

Šis ir stāsts par kādu pedagogu, kuram skolotāja arods ir bijis mūža un sirds darbs. Pateicoties viņa ieguldījumam, Rīgā izveidotas divas skolas, kas neiztrūkstoši atrodas labāko skolu sarakstā. Jau gadiem ilgi Egons Mauriņš ir pensijā, bet aizvien dzīvi jūt līdzi savām skolām.

Šāds eksāmens man sen nav bijis – tā pats par interviju nosmej ilggadējs pedagogs un skolu direktors Egons Mauriņš. Daudziem šis vārds ir pazīstams, jo tieši viņš ir uzskatāms par divu Rīgas skolu pamatlicēju. Pateicoties viņa darbam, agrākā 4.vidusskola pārtapa par Angļu ģimnāziju, un savu roku viņš pielicis arī 64.vidusskolas veidošanā. Savu 40 darba gadu laikā Mauriņš mācību procesā ieviesa vairākus jaunievedumus, kas šodienas skolās ir norma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs daudz darījām vispusīgas attīstības, personības veidošanā. Sapratām, ka nepietiek ar to, kas ir mācību plānā. Centāmies mācīt svešvalodu, saprotot, ka nākotnes skolā ir jāzina svešvalodas. Jau tad – 1962.gadā,” atceras Mauriņš.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas