Sīrijas slavenākais aktieris, Eritrejas modeles-skaistules – latviešu valodas skolotāja tiešām cenšas bēgļiem iemācīt valodu

0 komentāri

“Šie cilvēki, kas bija latviešu valodas nodarbībā, vakar bija ļoti jauki – bija interesanti ar viņiem strādāt. Šķiet, ka viņi ļoti ātri uztver valodu, un, ja trīs mēnešus tāpat nāks un mācīsies, tad problēmu nebūs – cilvēki ir ļoti atvērti,” tā bēgļus no Sīrijas un Eritrejas, kas pagājušās nedēļas beigās ieradās Latvijā, raksturo viņu latviešu valodas skolotāja.

Latviešu valodas stundās skolotāja ar bēgļiem runā tikai latviski. “Pirmajā nodarbībā atradu slavenu Sīrijas aktieri, kā arī Eritrejas modeli, un es mācīju valodu caur šiem cilvēkiem, it kā viņi runā latviski. Pirmās frāzes, ko es mācīju, bija tās, kas palīdz justies drošāk – kā sauc, vārds un uzvārds un no kurienes viņš nāk, tā saucamās “drošības frāzes”. Jo, ja nedod Dievs, šis cilvēks apmaldās un viņu uzrunā, piemēram, policists, lai viņš varētu to pateikt latviski,” stāsta skolotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas