Siguldas kamaniņu trase – iemesls lepnumam

0 komentāri

Siguldas kamaniņu trase, veiksmīgi apsaimniekota, ir labs piemērs tam, ka Latvija var veiksmīgi uzturēt tik ekskluzīvus un unikālus sporta objektus.

Siguldas kamaniņu trase ir 1200 metrus gara un tajā var attīstīt ātrumu līdz 120 km/h. Lai to varētu izdarīt, protams ir nepieciešams ledus, kas izmaksā bargu naudu. Ieklausāties vien skaitļos – darbinot saldējamās iekārtas mēnesī tiek patērēta elektrība par 50 000 eiro. Te gan ir vieta salīdzinājumam – Valsts ieņēmumu dienesta jaunā ēka par elektrību mēnesī maksā 74 000 eiro, bet Gaismas pils spīd mēnesī par 82 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr bargos maksājumus daļēji palīdz segt ārzemju sportisti, kas regulāri brauc trenēties uz Siguldu, un par to protams ir jāmaksā pilna summa, kamēr pašmāju sportisti var trenēties ar 70% atlaidi. Tā Siguldas trase no ārzemju sportistiem gadā iekasē ap 300 000 eiro, tikpat vēl saņem valsts subsīdijās. Ik gadu ap 20 komandas dodas uz Siguldu, lai trenētos, bet kāpēc? Tāpēc, ka Siguldas trase Austrumeiropā ir vienīgā šāda veida sporta būve, pateicoties kurai Latvijas spējusi kļūt par elites valsti tādos sporta veidos kā skeletons un bobslejs un izcīnīt nozīmīgas godalgas.

Vairāk skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas