Sešu gadu laikā Latvijā slēgtas teju 100 skolas

1 komentārs
Sešu gadu laikā Latvijā slēgtas teju 100 skolas
Foto: LETA

Kopš 2009. gada Izglītības un zinātnes ministrija atbalstījusi 98 skolu slēgšanu, visvairāk skolu likvidējot Latgalē un Rīgā.

Lielākie skolu tīkla optimizēšanas un kārtošanas darbi sākušies līdz ar krīzi 2009. gadā, kad tika pieņemts lēmums slēgt vai reorganizēt lielāko skaitu izglītības iestāžu, gada laikā skolu skaitu visā valstī samazinot par teju 100 vienībām. 2009. gada 1. septembrī tika reorganizētas 84 izglītības iestādes. Garš bija arī slēgto skolu saraksts – IZM toreiz akceptēja 57 izglītības iestāžu, kurās vēl 2008. gadā kopā mācījās vairāk nekā 5500 skolēnu, slēgšanu. Kopējais izglītojamo skaits šajās izglītības iestādēs no 2004. gada līdz to slēgšanai kopā samazinājies par ceturtdaļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc 2009. gada skolu slēgšana turpinās, tomēr to skaits samazinājies līdz divām iestādēm 2013. gadā un četrām šogad.

Lai gan IZM prognozē, ka tuvākajos gados skolēnu skaits, iespējams, varētu pieaugt, pagaidām izglītojamo skaits konstanti krīt. Ja 2014./2015. mācību gadā mācības pamata un vidējās vispārējās izglītības programmās Latvijā sākuši 209 912 skolēni, tad pirms desmit gadiem skolēnu bijis teju uz pusi vairāk.

Vēl pirms desmit gadiem Latvijā 1001 skolā mācījās 300 667 skolēni. 2004./2005. mācību gada sākumā lielākā skola ar 1747 skolēniem bija Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola. Desmit gadu laikā izglītojamo skaits šajā izglītības iestādē sarucis par 35%, un skola no savulaik lielākās skolas kļuvusi par astoto lielāko, sev pa priekšu palaižot galvenokārt Rīgas skolas.

Ja 2004. gadā lielāko skolu sadalījums novadu griezumā bijis diezgan vienmērīgs – puse 50 lielāko skolu atradušās Rīgas reģionā, 16% – Zemgalē, 12% Latgalē un Kurzemē, bet 8% – Vidzemē, tad šogad lielākās skolas koncentrētas galvenokārt Rīgā. No 50 skolēniem bagātākajām skolām 36 atrodas Rīgas reģionā.

Savukārt visbūtiskākais lielāko skolu skaita kritums dekādes laikā noticis Latgalē – tur šādu skolu skaits samazinājies pat sešas reizes. No lielāko skolu vidus izkritušas vairākas Rēzeknes pilsētas un Daugavpils pilsētas skolas, kurās kopā toreiz mācījās gandrīz 4500 skolēni. Šogad tajās reģistrēts teju par 40% mazāks bērnu skaits. 50 lielāko skolu vidū nu ir tikai trīs Kurzemes un sešas Zemgales skolas. Vidzemē, kur 2004. gadā bija četras lielāko izglītības iestāžu vidū esošās skolas, šādu skolu skaits palicis nemainīgs.

1 komentārs

TOP komentāri

  • reāliste
    0

    reāliste

    Kāpēc mazās skolas Latvijā nevar (vai negrib???) pārveidot par filiālēm? Protams, tas ir "baigi kruta" būt direktorei skolā ar... padsmit skolēniem!!! Mums vienā klasē divarpus reizes vairāk skolēnu! Tāpat ir ar speciālajām skolām - Latvijā vairāk kā 60, lielākā daļa internātskolas. Cik tur katrā skolā priekšnieku un vietnieku??? Iekļaujošā izglītība tikai uz papīra, atskaitēs.

    10.12.2014 11:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas