Sēlijai varētu piešķirt atsevišķu statusu – atkal uzjundī šī ideja

0 komentāri

No jauna uzvirmojusi ideja par atsevišķa statusa noteikšanu Sēlijai. Pirmo reizi tā izskanēja pirms aptuveni diviem gadiem, tālāku virzību negūstot. Vairāku vietējo pašvaldību vadītāji vēlas panākt, lai uz šā brīža Zemgales plānošanas reģiona bāzes tiktu izveidots jauns – taču viennozīmīga atbalsta iecerei nav.

Sēlija ir kultūrvēsturisks novads, kas atrodas lejpus Daugavai ar Jaunjelgavu kā tās centrālo pilsētu. Laika gaitā pievienojot vēl vairākas teritorijas, tā tika iekļauta jaunizveidotajā Zemgalē. Taču vietēji uzskata, ka sēļi ir īpaši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ingus Zālītis, Sēlijas iedzīvotājs:

Mēs varbūt esam nedaudz mazāk atvērti nekā latgaļi, bet ne tik lepni kā kurzemnieki. Mums pašiem ir sajūta, ka tā arī jābūt.

Atsaucoties uz vēsturi, vairākas Sēlijā ietilpstošas pašvaldības tagad vēlas sev panākt īpašu statusu, panākot jauna plānošanas reģiona izveidi. Šobrīd tie ir pieci – Kurzemes, Rīgas, Vidzemes, Latgales un Zemgales. Vadoties pēc tiem, notiek attīstības plānošana jeb vienkāršāk sakot iedalīta nauda.

Viens no cēloņiem, kādēļ uz Zemgales plānošanas reģiona bāzes radusies ideja veidot jaunu esot ģeogrāfiskā īpatnība. Zemgale ir gara un šaura, un intereses tajā var atšķirties.

Taču idejai par jaunu plānošanas reģionu 100% atbalsta nav. Skeptiskas šobrīd ir divas lielas pašvaldības – Aizkraukle un Jēkabpils. Pagaidām iecere par jaunu plānošanas reģionu arī paliek plašākai izdiskutēšanai pašvaldību ietvaros, bez tālākas virzības ministrijās.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas