Savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu “pret” ziemas laiku

2 komentāri

Vietnē Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10,7 tūkstoši parakstu par to, lai Latvijā turpmāk nenotiktu pulksteņu grozīšana divreiz gadā, proti, lai nebūtu jāpāriet uz tā dēvēto ziemas un vasaras laiku. 

“Priekšlikums ir mainīt Latvijas laika zonu no UTC+2 (GMT+2) uz UTC+3 (GMT+3) un vienlaikus atcelt pulksteņa laiku pāreju divas reizes gadā,” vēstīts portālā Manabalss.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Manabalss.lv:

Tā kā pulksteņa laika pāreja no ziemas uz vasaras un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām, tad kopumā sabiedrība iegūs mazāk nevajadzīga stresa. Latvijai ir jāmaina laika zona uz UTC+3 (GMT+3), jo pretējā gadījumā atstājot kā vienīgo laiku ziemas laiku (kas atbilst pašreizējai laika zonai UTC+2 (GMT+2)), vakaros vasaras periodā nesamērīgi agri iestātos tumsa. Turpretī, mainot Latvijas laika zonu uz UTC+3 (GMT+3), patstāvīgi atstājot pašreizējo vasaras laiku, gada tumšajā laikā, kad Latvijā ir ziema, nebūs ne vērā ņemama atšķirība, ne arī nodarīts kāds zaudējums valsts ekonomikā, līdz ar to būs vairāki ieguvumi sabiedrībai.

Pašas iniciatīvas autori gan atzīst, ka “neliela neērtība, atstājot pašreizējo vasaras laiku, būs attiecībā uz starptautiskajām komunikācijām, taču tas būs salīdzinoši nebūtiski, jo jau šobrīd Latvijai ir laika zonas atšķirības ar lielāko daļu ES valstīm, savukārt kaimiņvalstīm ir visas iespējas sekot Latvijas piemēram.”

Par laika grozīšanu atbildīgā institūcija – Ekonomikas ministrija – gan norāda, ka cilvēki, visticamāk, nav sapratuši, ko paši parakstījuši.

Kādēļ? Plašāk par šo tematu skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Kāds ziemas laikam sakars ar Krieviju?Laika josla?Tad jau jāpārcelas kaut kur prom.Nepatik laiku mainas turp un atpakal,to gan derētu pieņemt vienu.

  26.10.2015 10:24

 • Nu re
  0

  Nu re

  Nepatīk tas viduskrievijas laiks! Murmuļi, varas murmuļi! Vajag dzīvot pēc vietējā laika!

  25.10.2015 18:48

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas