Savākti nepieciešamie paraksti par ”Citadele” bankas pārdošanas apturēšanu

0 komentāri

Par sociāldemokrātiskās parijas “Saskaņa” iniciatīvu pārtraukt bankas “Citadele” pārdošanu portālā “manabalss.lv” parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas ļauj šo iniciatīvu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Parakstu vākšana tika sākta 19.septembrī, bet šodien tika savākti vairāk nekā 1500 paraksti. Lai gan nepieciešamais parakstu daudzums ir savākts, cilvēki turpina parakstīties par šo iniciatīvu.

Šodien sociālajā tīklā “Facebook” balsot par iniciatīvu aktīvi aicināja gan Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņas” vadītājs Nils Ušakovs (SC), gan Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins (SC), aicinot aktīvi dalīties ar sociālā tīkla ierakstiem.

Iniciatīvas autors ir Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) – Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs.

Iniciatīvas pieteikumā viņš uzsvēris, ka banka “Citadele” tiek pārdota, sabiedrībai nesniedzot nekādu informāciju nedz par summu, nedz pircēju, nedz arī darījuma nosacījumiem. Stepaņenko norādīja, ka bankā ieguldīta liela nodokļu maksātāju nauda, turklāt banka strādā ar peļņu.

Stepaņenko pieprasa nekavējoties pārtraukt bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesu un informēt sabiedrību par reālajiem bankas akciju pārdošanas nosacījumiem.

Viņš uzskata, ka sabiedrība ir tiesīga zināt, kādi ir reālie bankas akciju pārdošanas nosacījumi, par kādu summu kādiem pircējiem iecerēts pārdot valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas. Tāpat vēlas zināt, kādos termiņos paredzēts saņemt naudu par akciju iegādi, kā arī to, vai un kad tiks atgūti finanšu līdzekļi, kas valsts atbalsta veidā tika ieguldīti bankā “Parex”.

Kā ziņots, valdība 16.septembrī pēc vairāku stundu lemšanas akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.

Šo darījumu atbalsta arī otrs “Citadeles” dalībnieks – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, kas arī pēc darījuma ar “Ripplewood Holdings” “Citadelē” saglabās 25% bankas akciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas