Sausais likums? Rīgas rajonu iekšpagalmu veikalos grib aizliegt tirgot alkoholu

1 komentārs

Rīgas domē tagad top priekšlikumi, kuri pašvaldībai dotu iespēju stingrāk kontrolēt alkohola apriti mikrorajonos. Proti, daudzdzīvokļu namu pagalmos izvietotajos veikaliņos varētu aizliegt alkohola tirdzniecību.

Rīgas iedzīvotāji atzīst, – mikrorajonos ap iekšpagalmu veikaliem ir “specifiska aura”. Rīgas dome ik mēnesi saņem sūdzības par desmitiem šādām tirgotāvām. Visvairāk rīdzinieki sūdzas par trokšņiem no veikaliņu klientiem, kas lielākoties pērk alkoholu un tad pagalmos uzrīko nakts ballītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Paši rajonu iedzīvotāji Rīgas domes priekšlikumu par to, ka iekšpagalmos izvietotājos veikalos vajadzētu aizliegt tirgot alkoholu, uztver divējādi – no vienas puses šādu ideju viņi atbalsta, jo apkārtējo māju iemītnieki varēs justies drošāk, no otras puses – šāds aizliegums varētu likt bankrotēt daudziem veikaliņiem.

Ko par to saka Ušakovs?

Rīgas domē prognozē ka priekšlikumi alkohola aprites ierobežošanai mikrorajonos tiks sagatavoti tuvāko mēnešu laikā. Tad tie arī tiks iesniegti izskatīšanai Saeimā un Ministru kabinetā.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs:

Ir problēma ar maziem veikaliem… pie logiem vai kāpņu telpās vai piebūvēs pie mājām tie gada siltajos mēnešos noved pie lielām problēmām. Mēs saņemam simtiem sūdzību no iedzīvotājiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • jautajums
    0

    jautajums

    Ko tieši atrisinās mazo veikalu īpašniekiem aizliegt tirgot alu? Neko neatrisinās, jo 100 metrus tālāk vai max. 200 būs lielais mārkets, kurā to visu varēs nopirkt, ja uztrau vietējie alkoholiķi, tad jāzvana ir pašvaldībniekiem, nevis teikt, ka ja tajā piparbodītē netirgotu aliņu, tad nu gan nekas tāds nenotiktu. Kā vienmēr problēma tiek risināta caur kaut kādu pēcpusi, šis priekšlikums nerisinās absolūti neko, ne par vienu gramu, tas tak ir jāsaprot.

    08.02.2016 12:31

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas