Sausais likums? Rīgas rajonu iekšpagalmu veikalos grib aizliegt tirgot alkoholu

1 komentārs

Rīgas domē tagad top priekšlikumi, kuri pašvaldībai dotu iespēju stingrāk kontrolēt alkohola apriti mikrorajonos. Proti, daudzdzīvokļu namu pagalmos izvietotajos veikaliņos varētu aizliegt alkohola tirdzniecību.

Rīgas iedzīvotāji atzīst, – mikrorajonos ap iekšpagalmu veikaliem ir “specifiska aura”. Rīgas dome ik mēnesi saņem sūdzības par desmitiem šādām tirgotāvām. Visvairāk rīdzinieki sūdzas par trokšņiem no veikaliņu klientiem, kas lielākoties pērk alkoholu un tad pagalmos uzrīko nakts ballītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Paši rajonu iedzīvotāji Rīgas domes priekšlikumu par to, ka iekšpagalmos izvietotājos veikalos vajadzētu aizliegt tirgot alkoholu, uztver divējādi – no vienas puses šādu ideju viņi atbalsta, jo apkārtējo māju iemītnieki varēs justies drošāk, no otras puses – šāds aizliegums varētu likt bankrotēt daudziem veikaliņiem.

Ko par to saka Ušakovs?

Rīgas domē prognozē ka priekšlikumi alkohola aprites ierobežošanai mikrorajonos tiks sagatavoti tuvāko mēnešu laikā. Tad tie arī tiks iesniegti izskatīšanai Saeimā un Ministru kabinetā.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs:

Ir problēma ar maziem veikaliem… pie logiem vai kāpņu telpās vai piebūvēs pie mājām tie gada siltajos mēnešos noved pie lielām problēmām. Mēs saņemam simtiem sūdzību no iedzīvotājiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • jautajums
    0

    jautajums

    Ko tieši atrisinās mazo veikalu īpašniekiem aizliegt tirgot alu? Neko neatrisinās, jo 100 metrus tālāk vai max. 200 būs lielais mārkets, kurā to visu varēs nopirkt, ja uztrau vietējie alkoholiķi, tad jāzvana ir pašvaldībniekiem, nevis teikt, ka ja tajā piparbodītē netirgotu aliņu, tad nu gan nekas tāds nenotiktu. Kā vienmēr problēma tiek risināta caur kaut kādu pēcpusi, šis priekšlikums nerisinās absolūti neko, ne par vienu gramu, tas tak ir jāsaprot.

    08.02.2016 12:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā