Satversmes tiesa neļauj sodīt trokšņotājus Vecrīgā

0 komentāri

Noteikumi, kas paredzēja sodu par trokšņošanu Rīgā nakts laikā, ar Satversmes tiesas spriedumu ir atcelti. Pašvaldības amatpersonas pauž sašutumu, jo, viņuprāt, nebūs iespējams pasargāt rīdziniekus no trokšņotājiem.

Nakts klubu saimnieki un citi trokšņainas nakts dzīves piekopēji turpmāk būs pasargātāki. Tā uzskata nakts kluba Just līdzīpašniece Inese Zumente. Nakts kluba saimniekus Satversmes tiesā vērsties pamudināja, viņuprāt, nesamērīgie lielie un bieži Rīgas pašvaldības policijas uzliktie sodi. Pietika kaut ar viena kaimiņa sūdzību, un policija varēja piemērot vairāku simtu eiro lielu naudas sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Neviens pat neaizdomājās, ka troksni vajadzētu mērīt, kaut gan likums tā nosaka,” tā SIA Irideja 3 valdes locekle Inese Zumente.

Satversmes tiesa konstatēja, ka Rīgas dome, nosakot sodus trokšņotājiem, ir pārsniegusi savas pilnvaras. Tāpēc domes noteikumi ir atceļami. Spriedumā paskaidrots, ka ir Ministru kabineta noteikumi un administratīvo pārkāpumu kodekss, kas nosaka trokšņošanas ierobežojumus.

Tomēr Rīgas domē uzskata, ka tiesas norādītajos noteikumos sodu var piemērot tikai pēc veiktiem trokšņošanas mērījumiem. Reizēs, kad dzīvojamajās ēkās nakts laikā kāds kaimiņš skaļi uzvedīsies, troksni nebūs iespējams izmērīt. ”Šādu troksni nav iespējas izmērīt, nekādi skaņas rādītāji šajā gadījumā nespēlē lomu. Tad, kad atbrauks mērītājs dabīgi, ka tā trokšņa nebūs,” tā Rīgas domes drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājs Dainis Turlais.

Ministru kabineta noteikumos noteiktie trokšņu mērījumi attiecas uz nakts klubiem un citiem trokšņotājiem, kas ir pastāvīgi, piemēram, būvlaukuma trokšņi.

Savukārt māju ballīšu trokšņotājiem var piemērot administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu par sīko huligānismu, Edgars Pastars: ”Tur jau tai intensitātei jābūt nevis vienkārši uzgriezts magnetofons vai pārāk skaļa restorāna mūzika, bet tur jau būs jābūt tādam skandāla piegaršai, kas saistīta ar alkohola patēriņu un lamāšanos.”

Līdz šim Rīgas pašvaldības policija gada laikā sodīja vairākus tūkstošus trokšņotāju. Satversmes tiesas spriedums paredz arī to, ka domes uzliktie sodi ir atceļami un sodītajiem ir iespēja saņemt naudu atpakaļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas