Samilzusī problēma veselības jomā reģionos: Latvijā trūkst pustūkstotis ārstu!

1 komentārs

Latvijā kopumā valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm trūkst 513 ārstu. Sliktākā situācija ir tieši reģionālajās slimnīcās.

Kā risināt samilzušo problēmu, ka medicīnas studenti izvēlas strādāt Rīgā, nevis ārpus tās – par to trešdien, 30. martā, Veselības ministrija diskutēja ar visām iesaistītajām pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā svarīgākos motivējošos apstākļus, lai dotos darbā uz reģioniem, studenti norāda dzīvesvietas nodrošinājumu, motivējošu atalgojumu un bērniem nodrošinātu vietu bērnudārzā.

Reģionālo slimnīcu pārstāvji tikmēr sūrojas, ka pašvaldības cenšas iespēju robežās nodrošināt, taču tam neesot rezultātu. Studenti gan apgalvo, ka daudzi strādāt reģionos vēlas, taču par darba iespējām un piedāvātajām priekšrocībām darbā ārpus Rīgas esot pārāk maz informācijas.

Foto

Alīda Vāne, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības pārstāve:

Visas pašvaldības cenšas nākt pretim ar dzīvojamo platību, ar stipendijām, un konkurējam savā starpā, bet tas Rīgas vilinājums ir lielāks diemžēl studentiem.

“Reģionālās slimnīcas saka, ka tās visu piedāvā un viss ir izdarīts, studenti nenāk. Bet students reāli šo nezina, plus mēs varam sākt diskusiju par to, ka arī Rīgā trūkst ārstu,” LNT Ziņām stāsta kāds medicīnas students.

Veselības ministrija sola, ka mēģinās uzlabot informācijas apriti starp jaunajiem ārstiem un slimnīcām reģionos.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Olita Niedrite
    0

    Olita Niedrite

    Vienā ziņā labi, nebūs , kas izplata kaitīgās ķimikālijas ar cionistu firmu zālēm un vakcīnām.

    02.04.2016 18:23

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas