Samazinās naudas summas, ko aizbraukušie sūta uz mājām – Latviju

1 komentārs

Joprojām lielas summas Latvijas ekonomikā iepludina ārvalstīs strādājošie tautieši. Latvijas Bankas jaunākie dati liecina, ka līdz oktobrim tas bijis vairāk kā pusmiljards eiro. Tomēr tas ir mazāk nekā tās summas, kas uz Latviju tika no ārvalstīs aizbraukušajiem sūtītas līdz šim.

Gadu gaitā kopš arvien vairāk Latvijas piederīgo ir pametuši dzimteni labākas dzīves meklējumos, finansiāli liela daļa saiti ar valsti tomēr nav sarāvuši. Proti, Latvijas Ārlietu ministrijas oficiālie dati liecina, ka patlaban ārvalstīs dzīvo aptuveni trīs simts septiņdesmit tūkstoši mūsu valsts iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Liela daļa joprojām veic dažādus kredītmaksājumus par Latvijā iegādātiem mājokļiem un mantām, kā arī ar naudas līdzekļiem apgādā savus tuviniekus, palīdzot samaksāt komunālos maksājumus un iegādāties ikdienas preces. Piemēram, Dace Upīte Lielbritānijā dzīvo piecus gadus. Naudu uz Latviju iepriekš viņa sūtīja biežāk, bet līdz ar ģimenes pieaugumu – tas notiek retāk.

Dace Upīte, strādā ārzemēs:

Es naudu sūtu savai mammai. Mana mamma ir otrās grupas invalīde un būtībā viņai ir jāiztiek no šī pabalsta, un būtībā viņai ir ļoti grūti iztikt. Bieži vien ir parādi un pietrūkst daudzām parastām lietām, kā piemēram, zālēm. Tāpat es mammai sūtu ja viņai ir kādas papildus izmaksas vai jānopērk kāda elektroprece, vai kaut kas mājās ir saplīsis, vai ir nepieciešams remonts.

Jaunākie dati liecina, ka naudas summas, kas šogad ir ienākušas Latvijas kontos, ir bijušas mazākas nekā pērn. Visa pagājušā gada laikā no ārvalstīs dzīvojošo tautiešu makiem Latvijas ekonomikā ir ienākuši septiņsimt septiņpadsmit miljoni eiro, taču šogad trijos ceturkšņos piecsimt sešpadsmit miljoni eiro. Naudas daudzums pagājušajā gadā ir bijis līdz šim piecos gados augstākais, liecina Latvijas Bankas informācija.

Ekonomisti tomēr uzskata, ka šīs izmaiņas ir pagaidām diezgan nebūtiskas, lai izdarītu kādus ilgtermiņa secinājumus. Situācija varētu mainīties tuvāko pāris gadu laikā.

Foto:

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jā....
    0

    Jā....

    Jā, toties viņi sūta dāvanas uz Zssvetkiem pansionātiem, un invalīdu biedrībām, un bāreņiem, bet tas jau ir mazsvarīgi, ko presē nemin un neminēs!!! Ka tik nauda, lai kāds kaut kur kaut ko varētu nokāst pa vidu. Kad būs diena kad Jūs uzrakstīsiet ko labu pa šiem aizbraucējiem???

    06.12.2015 20:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas