Samazinās interese par studēšanu Latvijas augstskolās

0 komentāri

Līdz šim studijām kādā no 11 Latvijas augstskolām pieteicies 8361 reflektants, liecina portālā Latvija.lv pieejamie dati, tomēr vēl pēdējie reflektanti studijām šajās augstskolās var paspēt pieteikties līdz pusnaktij, klātienē apmeklējot Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Šīs dienas izskaņā studijām 11 Latvijas augstskolās bija pieteicies 8361 cilvēks, kopumā pretendējot uz 38 755 studiju vietām. Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, pirms gada šajā laika posmā studijām 11 augstskolās tika saņemts par 7,6% vairāk pieteikumu.

Arī pagājušajā gadā augstskolas kopumā piedzīvoja reflektantu skaita kritumu. 2013. gadā studijām kādā no 11 augstskolām bija pieteikušies 9718 reflektanti, bet jau pēc gada reflektantu skaits samazinājās par 6,8%.

Šogad nemainīgi pieprasītākā augstskola aizvien ir Latvijas Universitāte (LU), kur vēlmi studēt izrādījuši 3517 reflektanti. Pagaidām populārākā augstskolas fakultāte ir Medicīnas fakultāte, kur studēt pieteikušies 513 reflektanti. Nemainīgi pieprasīta palikusi arī Ekonomikas un vadības fakultāte, kā arī Juridiskā fakultāte.

Studijām Rīgas Tehniskajā universitātē pieteikušies 2312 reflektanti, kopumā pretendējot uz 13 008 studiju vietām. Lielākais pieprasījums ir pēc studiju vietām Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē saņemti 740 reflektantu pieteikumi, Daugavpils Universitātē – 385, Banku augstskolā – 258, Vidzemes Augstskolā – 191, Ventspils Augstskolā – 182, Liepājas Universitātē – 261, Rēzeknes Augstskolā – 224, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā – 262, bet Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā – 29 pieteikumi.

Studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kas nav vienotajā uzņemšanas sistēmā, saņemti pieteikumi 4548 studiju vietām, aģentūrai LETA pastāstīja augstskolas pārstāvis Edijs Šauers. Vislielākais reflektantu skaits izrādīja interesi par medicīnas studijām. Studētgribētāji aktīvi pieteikušies studijām arī fizioterapijas un farmācijas jomā.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 10. jūlijā pēc plkst. 17.00, otrās kārtas rezultāti – 14. jūlijā pēc plkst. 17.00. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā Latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas