Sāksies astronomiskā ziema

1 komentārs

Nākamā būs gada garākā nakts un 22.decembrī, plkst.1.03 sāksies astronomiskā ziema. Pirmdien būs gada īsākā diena, bet turpmāk dienas kļūs garākas, tomēr to vizuāli varēs pamanīt tikai janvāra vidū.

Šodien, 21. decembrī, Brīvdabas muzejā, Vecrīgā un citviet Latvijā notiks ziemas saulgriežu pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ziemas saulgriežu laiks tradicionāli ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – saule, lai kliedētu tumsu. Latvieši šo brīdi ir atzīmējuši ar Bluķa vakaru. Tā ir ļoti sena tradīcija, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Pēc senajām latviešu tradīcijām smagu ozola bluķi vilka no mājas uz māju, lai noveltu no sevis visus darba grūtumus, un visbeidzot to gavilējot sadedzināja ugunskurā, tādējādi tumsu un aukstumu pārvēršot gaismā un siltumā.

Astronomiskais pavasaris sāksies 21.martā.

Laika ziņas

1 komentārs

TOP komentāri

  • Eglīte
    0

    Eglīte

    Šodien, t.i. 21.decembrī ir bluķa vakars- rakstā gadījusies drukas kļūda

    21.12.2014 10:34

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā