Sākas konference par Baltijas ceļu un komunisma sabrukumu

0 komentāri

Ceturtdien, 21. augustā, sāksies divu dienu starptautiska konference, kas veltīta Baltijas ceļa 25. gadadienai. Tās mērķis ir aplūkot totalitārā komunisma sabrukumu gan tā vēsturiskajā, gan mūsdienu ģeopolitiskajā perspektīvā.

Konferencē piedalīsies dalībnieki no 11 valstīm, tostarp Krimas tatāru nacionālās kustības līderis Refats Čubarovs, Ukrainas parlamenta deputāti un citi. Viņi Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā diskutēs par Baltijas valstu un Austrumeiropas valstu izvēlētajiem attīstības modeļiem un sasniegto divdesmit piecos gados kopš Baltijas ceļa.

Tāpat tiks analizētas galvenās mācības, kas jāņem vērā šodienas ģeopolitiskajā realitātē.

Konferences otrā diena notiks “Stūra mājā”. Tur paredzēts runāt par to, ka jāveido vienāda attieksme gan pret nacisma, gan komunisma noziegumiem.

Pasākuma noslēgumā notiks Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres brīdis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas