Zolitūdes traģēdija un panākumi Sočos liek šogad pasniegt vairāk valsts apbalvojumu

0 komentāri

Valsts svētkos 18. novembrī svinīgā ceremonijā prezidents Andris Bērziņš 78 cilvēkiem pasniegs augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Ievērojamais skaits atzinību saistīts gan ar Gaismas pils atklāšanu, gan veiksmīgajiem sportistu sasniegumiem Soču olimpiādē, kā arī pašaizliedzīgo darbu Zolitūdes traģēdijā.

Maira Sudrabiņa, Valsts prezidenta kancelejas Ordeņa kapitula sekretāre:

Tas ir tādēļ, ka bija izcili Latvijas sportistu sasniegumu ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, tāpat arī traģiskā gadījuma pagājušā gada nogalē dēļ tika apbalvoti ugunsdzēsēji un glābēji par drošsirdību, varonību, pašaizliedzīgo rīcību.

Juris Binde, Ordeņu kapitula kanclers:

Šajā gadā ir piešķirti valsts apbalvojumi tiem cilvēkiem, kuri rūpējās, lai tiktu uzbūvēta Nacionālā bibliotēka, tad šoreiz ir vairāk bibliotekāru un ar Nacionālo bibliotēku saistītu cilvēku.

Šogad vairāki apbalvojumi piešķirti arī cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu sava novada attīstībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atzinības krusts ir apbalvojums ar vissenāko vēsturi, kas sākusies jau 18. gadsimtā, bet šā apbalvojuma piešķiršanas tradīcija Latvijā atjaunota pirms desmit gadiem. Tā devīze ir Godaprāta ļaudīm.

Desmit gadus par militāriem nopelniem ar devīzi Esiet stipri un cīnieties piešķir Viestura ordeni. Tāpat šogad aprit divdesmit gadu, kopš atkal piešķir Triju Zvaigžņu ordeni.

Šie apbalvojumi tiek piešķirti divreiz gadā valsts svētkos 4. maijā un 18. novembrī, un ik gadu šādi tiek godināti ap 150 cilvēki. Par to, kuriem piešķirt apbalvojumus, lemj Ordeņa kapituls.

Kopumā kopš valsts apbalvojumu atjaunošanas pasniegti 3880 apbalvojumi, savukārt starpkaru Latvijas laikā divdesmit gados pasniedza gandrīz 26 tūkstoši apbalvojumu.

Plašāk par šo tematu – video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas