Saeimas priekšsēdētaja: atgūstam pašapziņu un pašcieņu

0 komentāri

“Valsts var pastāvēt tik ilgi, kamēr tauta vēlas tās pastāvēšanu ar savu valodu, kultūru un vēsturisko atmiņu,” tā savā uzrunā Saeimas svinīgajā sēdē sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Viņa akcentēja, ka šis ir bijis pavērsiena gads sabiedrības attiecībās ar valsti. Pirmkārt, šie ir pirmie valsts proklamēšanas svētki pēc tam, kad Satversmē spēcīgāk nostiprināta valsts nepārtrauktība, dziļāk atklāti valsts pamati, pastāvēšanas jēga un mērķi. Otrkārt, militārā konflikta krīze Ukrainā likusi latviešiem un mazākuma tautību grupām novērtēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: LETA

Foto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja, Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK):
Lai arī netālu liesmojošais bruņotais un ideoloģiskais konflikts radījis apdraudējumus mūsu zemei, mēs raugāmies nākotnē ar lielāku ticību un pašpārliecību. Grūtākiem laikiem, ja tādi nāktu, esam gatavi, jo zinām, – savas zvaigznes paturot spožas, izdzīvosim cauri arī tiem. No vēstures mēs zinām, ko var izdarīt ar veselu nāciju, kad valsti brutāli iznīcina un tā savus pilsoņus vairs nespēj aizsargāt, turpretim demokrātiskas valsts ietvarā varam augt un pilnveidoties. Nācijas pamatvērtības vienmēr sakņojas vēsturiskajā pieredzē. Acīmredzami, ka Latvijā pieņemas spēkā patriotisma noskaņas un strāvojumi, atgūstam pašapziņu un pašcieņu, kad apliecinām piederību savai zemei un tautai.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka latviešu nācijas pilnvērtīga dzīve nav iedomājama bez nacionālās kultūras, un tāpēc viņa deva tiešus signālus par lielāka valsts finansējuma piešķiršanu kultūras nozarei.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas