Saeima lems, vai deputātiem jāatceļ administratīvā imunitāte. Kā domā tu?

2 komentāri

Par Saeimas deputātu imunitātes atcelšanu administratīvu pārkāpumu gadījumos šodien gaidāms galīgais lēmums. Tas nozīmē, ka Saeimai vairs nebūs jālemj par piekrišanu sodīt deputātu, ja viņš, piemēram, pārsniedzis braukšanas ātrumu.

Priekšlikuma virzītāji uzskata, ka šī norma ir jāatceļ, jo tā ir novecojusi. Tomēr, lai līdz ar izmaiņām sabiedrībai būtu iespēja uzzināt par deputātu pārkāpumiem, iecerēts jauns mehānisms. Tiek rosināts reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē ziņot par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā varēs uzzināt, kuru normu deputāts pārkāpis, kāds sods par to uzlikts un kad tas stājies spēkā. Ja izmaiņas šodien tiks atbalstītas, viens no pēdējiem deputātiem, par kura izdošanu administratīvai sodīšanai lems Saeima, varētu būt deputāts Jānis Klaužs no Zaļo un zemnieku savienības. Viņš braucis auto, kuram nebija veikta valsts tehniskā apskate. Savukārt kriminālu pārkāpumu gadījumos joprojām būs vajadzīga Saeimas atļauja vajāšanas sākšanai.

2 komentāri

TOP komentāri

 • aha
  +2

  aha

  Tik un tā izdarīs pa savam,tautas domas visiem pie vienas vietas...Tas nu ir pierādīts,ka par tautu atceras tik pirms vēlēšanām...

  19.05.2016 10:21

 • lūk
  +1

  lūk

  Prortams, ka JĀATCEĻ!!! Kāda tur vēl spriešana! Ja esi deputāts, tad rādi ''pareizo'' dzīves pusi un labu piemēru, nevis sacūkojies'' un tad slēpies!

  19.05.2016 11:49

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas