Sadzina lopu vagonos un deportēja – šī ir diena, ko Latvija nedrīkst aizmirst

2 komentāri

Šodien visā Latvijā piemin 1949. gada 25. marta deportāciju upurus. Padomju režīms izmantoja asins stindzinošu paņēmienu kā atbrīvoties no nevēlamiem cilvēkiem – viņus sadzina lopu vagonos un deportēja uz Sibīriju.

Daudzi izsūtītie ceļā nomira, citi svešatnē smagi strādāja un cīnījās par savu dzīvību necilvēcīgos apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Traģiskos notikumus pieminot, daudzviet Latvijā notika atceres pasākumi. Rīgā pasākumi aizritēja paaugstinātas drošības apstākļos.

Stacija Šķirotava ir viena no tām vietām, kur sākās nāves ceļš uz Sibīriju. Deportējamo cilvēku sarakstā pārsvarā bija zemnieki un viņu ģimenes, arī nacionālie partizāni un viņu atbalstītāji. Daudzi šajā vietā savu tēvu zemi skatīja pēdējo reizi – vieni mira ceļā, citi – svešumā. Tos, kuri izdzīvoja, galā sagaidīja sals, bads un izmisums. Pieminot represētos, ik gadu šeit notiek piemiņas pasākums.

Foto

Šķirotavas stacijā sapulcējās vairāki desmiti represēto, kuriem izdevās izdzīvot nāves nometnē. Daži atnākušie atklāja, ka viņiem 1949. gada pavasarī paveicās. Pēdējā brīdī izdevās izsprukt no izsūtījuma.

Starp izsūtītajiem 10 tūkstoši bija bērni. Viņi atceras, cik ļoti smagi nācās strādāt vecākiem, lai varētu pabarot sevi un savus mazulīšus.

Skaties video un uzzini, kā šodien tika pieminēti uz Sibīriju izsūtītie latvieši!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Jānis Alutis
  +1

  Jānis Alutis

  Mums jāzin sava pagātne.

  26.03.2016 00:36

 • SO.
  0

  SO.

  Par šo noziegumu pret cilvēci pasaule neviens nav atbildīgs un nekad netiks tiesāts, vai ne?

  28.03.2016 17:42

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas