Šādi izskatīsies Latvija pēc novadu skaita samazināšanas

0 komentāri

Briest jauna administratīvā reforma – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina būtiski samazināt novadu skaitu.

Viens no piedāvātajiem variantiem paredz divas reizes samazināt novadu skaitu, atstājot 49, kā arī saglabāt deviņas republikas nozīmes pilsētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Novadā būs jābūt vismaz vienai perspektīvai vidusskolai, bet vidējam attālumam no apdzīvotām vietām līdz administratīvajam centram jābūt ap 30 kilometriem. Savukārt otrs variants paredz izveidot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Foto: LETA

Jaunā Administratīvi teritoriālās reformas karte ar 49 novadu un 9 republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modeli.

Iepriekšējā reforma pēc plašiem strīdiem tika pabeigta 2009. gadā. Tās rezultātā tika izveidoti 110 novadi un deviņas republikas nozīmes pilsētas.

Foto: LETA

Jaunā Administratīvi teritoriālās reformas karte ar 51 pašvaldību modeli.

Ministrija uzskata, ka jaunais modelis palīdzēs novadiem sekmīgāk attīstīties un mazinās pašreizējo nevienlīdzību, kad lielai daļai pašvaldību trūkst naudas, lai īstenotu savas funkcijas. Izmaiņas iecerēts ieviest no 2021. gada.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas