Sācies ziemas sezonai raksturīgais bezdarba līmeņa pieaugums

0 komentāri

Novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis valstī palielinājies par 0,1 procentpunktu, sasniedzot 8,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati.

NVA direktore Inese Kalvāne skaidroja, ka ziemas mēnešos tradicionāli, sākoties apkurei un beidzoties sezonas darbiem, bezdarbs varētu pieaugt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņas prognozes ir īstenojušās, un novembrī bezdarbs ir pieaudzis. Mēneša sākumā NVA uzskaitē bija 79 183 bezdarbnieki, bet beigās – 79 869 bezdarbnieki. Pastāvīgā darbā novembrī iekārtojušies 3808 bezdarbnieki.

Zemākais bezdarba līmenis pagājušajā mēnesī bijis Rīgas reģionā – 5,2%, bet Latgalē tas palicis nemainīgi augsts – 17,6%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis novembrī bija 10%, Vidzemē – 9,6% un Zemgalē – 8%.

Valsts lielākajās pilsētās zemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgā, kur tas bija 4,9%. Savukārt Jūrmalā darbu meklējuši 5,8% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, Jelgavā – 6,3%, Valmierā – 6,6%, Ventspilī – 7,4%, Jēkabpilī – 8,9%, Daugavpilī – 9,1%, Liepājā – 11,9% un Rēzeknē – 51,2%.

Aktīvajos nodarbinātības pasākumos, ko organizē NVA, novembrī piedalījušies 20 934 cilvēki. No tiem 8060 piedalījies pasākumos, kas saistīti ar konkurētspējas paaugstināšanu, 4208 – algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, 3502 – jauniešu garantijas atbalsta pasākumos, 2656 – neformālās izglītības ieguvē.

Karjeras konsultācijas novembrī saņēmuši 3672 cilvēki, no tiem 3087 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Savukārt saistībā ar jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem karjeras konsultācijas saņēmuši 3000 jauniešu.

NVA datubāzē novembra beigās bija 5 451 brīva darbvieta, vispieprasītākās profesijas bija kravas automobiļa vadītājs, pavārs, pārdevējs, zivju apstrādātājs, šuvējs, kuģu remontatslēdznieks, rokas lokmetinātājs, vilcējautomobiļa vadītājs, pārdevējs konsultants, veikala kasieris, palīgstrādnieks, programmētājs.

NVA direktore Inese Kalvāne, ziemas mēnešos tradicionāli, sākoties apkurei un beidzoties sezonas darbiem, bezdarbs varētu pieaugt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas