Sabiedrības negāciju dēļ cilvēki baidās pārbaudīties pret HIV vīrusu

0 komentāri

Veselības ministrija iecerējusi mainīt bīstamā HIV vīrusa ārstēšanas veidu. Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk plašāko jebkad īstenoto kampaņu, lai aicinātu cilvēkus pārbaudīties un kliedētu sabiedrībā pastāvošos mītus par šo slimību.

Aleksandrs ir HIV inficēts jau 17 gadus, 15 no tiem viņš sadzīvo ar AIDS jeb akūtu imūndeficīta sindromu. Viņš pats sevi uzskata par veiksmes stāstu, jo viņam izdevies turpināt normālu dzīvi savā dzīvesvietā, pat neskatoties uz to, ka par šo slimību uzzināja visi apkārtējie. Tomēr deviņos no desmit gadījumiem cilvēki par savu slimību noklusē un, iespējams, pat inficē citus. Tāpēc laikus pārbaudīšanās un ārstēšanās var krietni uzlabot turpmākās dzīves kvalitāti un galvenais – pagarināt mūžu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sabiedrības negatīvās attieksmes un valdošo stereotipu dēļ cilvēki baidās pārbaudīties. Tomēr statistika ir satraucoša – ja vidēji Eiropā novēlotā stadijā HIV tiek diagnosticēts vienam cilvēkam no 100 000, tad Latvijā septiņiem. Tāpēc Veselības ministrija no nākamā gada iecerējusi mainīt HIV ārstēšanas praksi.

Kopumā šim mērķim būtu nepieciešami vairāk nekā 600 000 eiro. Vai šī nauda tiks piešķirta, būs zināms pēc budžeta apstiprināšanas. Tas nozīmē, ka ārstēšanu saņemtu vairāk cilvēku, jo šobrīd ārstējas aptuveni 1000, bet tas ir tikai 20% no inficētajiem. HIV pusstundas eksprestestu var veikt 19 vietās visā Latvijā.

HIV infekcijas pārnēsātāji visbiežāk ir cilvēki 20-40 gadu vecumā. Infekciju var iegūt trijos veidos – neaizsargāta seksuāla kontakta laikā, saskarsmē ar inficēta cilvēka asinīm un gadījumos, kad bērni infekciju pārņem no mātes grūtniecības vai zīdīšanas laikā. Pārbaudīties īpaši ieteicams mediķiem, policistiem un citu profesiju pārstāvjiem, kam ir saskarsme ar svešām asinīm.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas