Sabiedrība nav visai motivēta maksāt nodokļus; reperu grupa Olas mēģinās pārliecināt par pretējo

0 komentāri

Finanšu ministrijā izmisīgi domā, kā rīkoties, lai sabiedrību motivētu maksāt nodokļus. Viens no plāniem paredz motivācijas pasākumos iesaistīt populārus māksliniekus. Reperu grupa Olas ar pašsacerētiem priekšnesumiem mēģinās pārliecināt jauniešus – nākamos darba ņēmējus un devējus – par nodokļu nomaksas nepieciešamību.

Finanšu ministrija vēl vairākiem māksliniekiem piedāvāja iesaistīties jauniešiem adresētajā informatīvajā kampaņā par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmi. Taču tikai reperu grupa Olas neatteica. Pārējie pauda skepsi par nodokļu nomaksu vai arī prasīja lielus honorārus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mākslinieku neviennozīmīgā attieksme atspoguļo kopējo noskaņojumu sabiedrībā. SKDS aptauja liecina, ka 2014. gadā nodokļu nomaksu pilnā apmērā atbalstīja vien 41% iedzīvotāju. Šogad attieksme ir nedaudz uzlabojusies, taču joprojām vairākums ir skeptiski.

Foto:

Valsts ieņēmumu dienestā uzskata, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas, kā tiek tērēti viņu nomaksātie nodokļi un kāds ir katra personiskais ieguvums. Kampaņā “Nomaksāt! Nevis nemaksāt!” paredzēts visus neskaidros jautājumus izskaidrot.

Kampaņa arī esot daļa no ēnu ekonomikas samazināšanas pasākumiem. Tiek lēsts, ka pelēkā ekonomika Latvijā pārsniedz 20% no iekšzemes kopprodukta. Finanšu ministrijā cer, ka līdz 2020. gadam vajadzētu sasniegt tādu līmeni, lai godprātīga nodokļu nomaksa tiktu uzskatīta par pašsaprotamu rīcību.

Kampaņas vienojošais elements ir mirkļbirka “#nomaksāt”. Interneta vietnē nomaksat.lv var aizpildīt testu un noskaidrot savu nodokļu maksātāja tipu. Atgādinām, ka arī iepriekš rīkotas dažādas izglītojošas kampaņas par nodokļu nomaksas lietderību. Nav gan pētīts, cik lielu un vai vispār tās ir atstājušas iespaidu uz sabiedrības viedokli par šo jautājumu.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas